Haberler

Uzunköprü’ye 200 yataklı yeni hastane

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 200 yataklı Yeni Uzunköprü Devlet Hastanesinin proje ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde ihale sürecinin başlandığının müjdesini veren AK Parti İl Başkanı Belgin İba, bugün itibariyle Sağlık Bakanlığı?nca Edirne İli Uzunköprü İlçesi 200 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi ihalesinin yapıldığını belirtti.

Edirne?nin sağlık noktasında çok önemli bir seviyeye geldiğini ifade eden İba, Uzunköprü ilçesine yapılacak olan yeni devlet hastanesi için AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile birlikte yoğun çaba gösterdiklerini dile getirdi.

Hastane hakkında bilgi aktaran İba; Geçtiğimiz günlerde ihale sürecinin başladığının müjdesini Uzunköprülü hemşehrilerimize vermiştik. Bugün ise Sağlık Bakanlığımızın attığı yeni adım ile birlikte 200 yataklı yeni Uzunköprü Devlet Hastanemizin ihalesi yapılmıştır. Uzunköprülü hemşehrilerimiz için önem arz eden hastanemiz bölgemizin sağlık alanındaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapasite ve teknolojide olacaktır.? dedi.
Toplam kapalı alanı 44 bin 400 metrekare olacak olan 200 yataklı hastanenin 28 ayda tamamlanması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı