Haberler

Urgan, “Konaklamalı turlarımızı günübirliğe çeviriyoruz”

Turizm işletmecisi Uğurcan Urgan, geride bırakmakta olduğumuz 2019 yılının turizm sektörü açısından değerlendirmesini yaptı. 2020 yılına umutla girdiklerini belirten Urgan, maliyetlerde meydana gelen değişimler sebebiyle turları, şartlara göre uyarladıklarını söyledi

2019?da yaşanan dövizdeki hareketliliğin sezona sert bir giriş yapmalarına sebep olduğunu belirten Urgan, “Türkiye turizmi dövizin 2018 yılında artmasıyla zor bir yıla başladı. Yurtdışından gelen turist için karlı ve mantıklıydı; ancak yerli turistin katkısı az oldu. Yaz ayından sonra ise fiyatlar biraz oturur gibi oldu. Bir hareketlenme gözlemledik. Genel anlamda döviz ve faizlerin yükselmesiyle ister istemez bir düşüş yaşandı” dedi.

Para piyasasında meydana gelen hareketlenmeler sonrasında bir durulma olduğunu kaydeden Urgan, mevcut şartlar devam ederse 2020 yılından umutlu olduğunu dile getirdi. Urgan, “Fiyatların oturuşmasıyla birlikte böyle devam ederse 2020?ye güzel bir giriş yaparız. İnşallah da öyle olur. Çünkü sıkıldık biraz. İş yapmamız lazım” dedi.

İnsanların tatile gitmelerinin giderek artan bir ihtiyaç haline geldiğine de değinen Urgan, yaşanan ekonomik gel-gitler sebebiyle gerçekleştirdikleri turlarda yeni şartlara uygun olarak uyarlamalar yaptıklarını söyledi. “Eskiden bir Eskişehir ve Ankara turlarını konaklamalı yaparken, şimdilerde günübirlik yapıyoruz. Normal şartlarda bu olmaz ama ekonomik şartlara bakarak ister istemez değişiklikler yapıyoruz ve müşteri isteklerine göre fiyatlar ile maliyetleri düşürmek için bu şekilde tur gerçekleştiriyoruz” diyen Urgan, döviz dengesi oldukça işlerin bir şekilde olacağına dikkat çekti ve “Yeter ki döviz yükselmesin” dedi.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu