Haberler

TYBB’de koronavirüs üzüntüsü


Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, TYBB ve basın mensuplarının koronavirüs karşısındaki durumlarına dikkat çekti. Sürekli toplum içinde olan basın mensuplarının aşılanmasını talep eden Demir, “Meslektaşlarımızın kartına bakılmaksızın, bir an önce aşılanma planına alınmasını talep ediyoruz” çağrısında bulundu.

Dünyayı etkisi altın alan Kovid-19 pandemisinden en çok zarar gören meslek mensupları arasında ‘Gazeteciler’ ilk sıralarda yer alıyor. Ülke genelinde ise şimdiye kadar onlarca gazeteci yaşamını yitirdi. Her gün ve günün her anında, olayları takip etmek ve en doğru bilgiyi vermek için çalışan gazeteciler risk altında. Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir de, Kovid nedeniyle bugüne kadar hayatını kaybeden tüm hastalara Allah’tan rahmet tedavi görenlere de acil şifalar dilediğini belirterek Yerel Basın Birliği olarak bugüne kadar bir çok arkadaşımızın bu hastalığı atlattığını söyledi.

Demir, kovid nedeniyle Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün ile ailesini test sonucunun pozitif çıkması nedeniyle İstanbul’da temaslı olarak karantinada olduğunu ve yine TYBB Edirne Şube Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yaraşır’ın da 2. kez geçirdiği koronavirüs sebebiyle Uzunköprü Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü dile getirdi. Nezir Karayün ve ailesi ile Yaraşır’a geçmiş olsun dileklerini sunan Demir, emektar gazetecilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisini paylaştı.

“Basın kartı şartı aranmasın”

Karayün ve Yaraşır’ın gibi hastalığa yakalanan diğer gazetecilerin de durumlarının üzüntüyle karşıladıklarını belirten Demir, bu hastalığa yakalanan tüm hastalara bir kez daha acil şifalar dileyerek “Sağlık Bakanlığımızdan tüm gazeteci meslektaşlarımızın kartına bakılmaksızın, bir an önce aşılanma planına alınmasını talep ediyoruz. Her gün toplum içinde ve dışarıda olan tüm basın mensuplarımız kovid ile ilgili en büyük riski taşımaktadır. Sayın Bakanımız Fahrettin Koca’nın da bunu göz önünde bulundurmasını bekliyor ve Türkiye’deki tüm basın çalışanlarına bu müjdeyi vermesini diliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu