GenelGündemKeşanTeknolojiUlaşım

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, Keşan’da tanıtıldı

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, Keşan’da Hastane Caddesi üzerinde, Keşan Kent Müzesi önünde sergilendi.
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Keşan programı kapsamında sabah saatlerinde TOGG ile Keşan’a geldi.

Vatandaşların merakla ve heyecanla beklediği TOGG’un tanıtımına; AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Türkiye’nin 60 yıllık hayalinin gerçek olduğunu söyleyen Aksal, “Edirne’mizde, Keşan’ımızda Togg’u kıymeyli vatandaşlarımızla buluşturduk. Allah çok şükür artık kendi otomobilini yapan, kendi İHA’sını, SİHA’sını yapan, denizaltısını yapan bir ülkemiz var. Büyük bir teveccüh var vatandaşlarımızdan. Kendi sınıfında oldukça güçlü bir araç. Maddi olarak destekte veriyoruz, uygun kredi veriyoruz vatandaşlarımıza. Artık bölgesinde güçlenen büyük bir Türkiye var. Ülkemiz geliştikçe, zenginleştikçe tüm vatandaşlarımızda bu refah düzeyinden yararlanacaklardır. Ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Çok büyük bir talep vardı. Kura çekildi. Yıl sonuna kadar 20 binden fazla Togg’da hemşehrilerimize teslim edeceğiz. Artık yollara baktığımızda kendi yerli otomobilimizi göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu ise Keşan’ın bugün onur gününü yaşadığını dile getirerek, şunları söyledi: “Hayaldi gerçek oldu dediğimiz heyecanı bugün Keşan’da da yaşıyoruz. Türk milleti aynı heyecan içinde olmalı. Bizim yerli ve milli gururumuz, havada, karada, deniz son zamanlarda yaptığımız milli hamleler ülkemizin geleceğine imza atıyor. Kalabalığı görüyorsunuz. Milli gururumuzu Keşan’da misafir ediyoruz. Kuralar çekildikten sonra bütün yollarımızda TOGG’u göreceğiz”

Vali Kırbıyık, Mehter Marşı eşliğinde geldi

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, yapımı tamamlanan Gündüz Yaşam Merkezi’nin Keşan Belediyesi’nden, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne devir protokolü imza törenine polis eskortu eşliğinde TOGG’la geldi.  Vali Kırbıyık ve eşinin TOGG ile törene gelirken araçta Mehter Marşının çalması dikkat çekti.

Keşan’da asfaltlama çalışmaları nedeniyle trafiğe kapalı olan Hastane Caddesi üzerinde sergilenen TOGG’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi, telefonlarıyla görüntü ve fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmek istedi.

Keşan’dan sonra Edirne’de saat 13.00 sıralarında halka sergilenecek olan TOGG, Keşan’dan ayrılmadan önce kısa bir şehir turu ile vatandaşları selamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu