BölgeHaberlerKeşanYaşam

Keşan’da “Engelliler Haftası” kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında 11 Mayıs 2023 Perşembe günü düzenlenen programda  Alparslan Türkeş Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saat 14.00 sıralarında başlayan programa Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, engelli derneklerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Çelenklerin sunulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından yapıldı.  

Helvacıoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Biliyorsunuz, bugün sabah saatlerinde özel çocuklarımız için hazırladığımız çok özel bir parkımızın, ‘Keşan Engelsiz Park’ın açılışını hep birlikte gerçekleştirdik. Yine geçtiğimiz haftalarda ulusal basının da gündeme taşıdığı özel olimpiyatları Keşan’ımızda gerçekleştirdik. Hep birlikte şahit olduk ki; orada gördüğümüz azim bizlere tarif edilemez bir ilham kaynağı yaratıyor. ‘Engelsiz Keşan’ sözümüzü yerine getirmek için yaptığımız birçok vizyonel çalışmanın onurunu da sizlerle birlikte paylaşıyoruz. Türkiye’de parmakla gösterilen engelli dostu belediyecilik örneklerini hayata geçirmekten de ayrıca gurur duyuyoruz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi; özel insanlarımızın ve engelli bireylerimizin, hizmetlere rahat erişimini öncelikli görevimiz biliyoruz. Bizler bu bilinç ile, birçok engeli de hep birlikte aşarken; ‘Yeter ki gönüller, kalpler, fikirler engelli olmasın, onun dışındaki her engeli hep birlikte aşarız’ dedik. Çünkü şunu çok iyi biliyorduk; Keşan’ı geliştireceksek özel çocuklarımız ve aileleri huzur içinde olmalı, dört duvar arasına tıkılmamalıydı. Keşan’da tek bir engelli kardeşimiz, tek bir özel çocuğumuz ihmal edilmemeliydi. Şunu da çok net ifade etmek isterim; yaptığımız bu ve benzeri birçok eser, proje ve hizmet sadece özel çocuklarımıza, engelli bireylerimize değil, onların özverili ailelerine de bir hakkın teslimiydi. Siz elleri öpülesi anne ve babalara verebileceğimiz en büyük hizmet çok değerli evlatlarınızın yüzlerinin gülmesidir. Bizler yüzleri güldürmeye, mutluluklarla Keşan’ı geliştirmeye, özel bireylerimiz için seferber olmaya devam edeceğiz. Sizlerin yanında olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz, çaba ve gayretlerin en iyisini vermekten hiç öte durmayacağız. Çünkü sizler mutluysanız Keşan da mutludur…! Ben bu düşüncelerle; Keşan’ımızdaki, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki engellerin el ele vererek aşılmasını temenni ediyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu