Asayiş

Türkiye-Bulgaristan sınırında bir Bulgar polisi vurularak öldürüldü 

Bulgaristan İçişleri Bakanı Ivan Dermenciev, Lalapaşa Bulgaristan sınırında bir Bulgar polis memurunun silahla vurularak hayatını kaybettiğini açıkladı.  

Bulgaristan-Türkiye sınırında Golyam, Dermet köyü bölgesinde devriye gezen sınır polisi ve askere ateş açılması sonrası Türk makamlarıyla derhal temasa geçildiği ve işbirliği yapıldığı ifade edildi. Yapılan açıklamada, “Bu sınırda yıllardır hiç ateş edilmemişti. Olay nedeniyle 8 Kasım Polis Bayramı kutlamaları iptal edildi” denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise olayın aydınlatılması için Dermenciev’le beraber çalışma konusunda mutabık kalındığını bildirdi.

Valilik açıklama yaptı

Konu hakkında Edirne Valiliği’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, Bulgaristan sınırında Bulgar polis memurunun silahla vurularak öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla 2 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamada, dün saat 21.35 sıralarında Lalapaşa ilçesine bağlı Küçünlü köyü sınır hattında yaşanan silahlı saldırıda bir Bulgaristan polis memurunun hayatını kaybettiği anımsatıldı.

Konuyla ilgili Edirne Jandarma Komutanlığı ekiplerinin titiz ve kararlı çalışmaları sonucu zanlıların yakalandığı ifade edilen açıklamada, “Saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edilen E.E. ve M.E. isimli şahıslar yakalanmış olup, üzerlerinde yapılan aramada olayda kullanılan av tüfeği ve bu tüfeğe ait 23 adet av fişeği ele geçirilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Bulgaristan Emniyet Teşkilatına ve Bulgaristan halkına başsağlığı dilekleri iletildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu