Genel

Tümer, Erikli’deki kanal sözleşmesini bir kez daha sordu.. Helvacıoğlu: “Alnım açık”

Keşan Belediye Meclisi’nin kapanışında Erikli Sahili’ndeki kanalın kiralanması gündeme oturdu. Verdiği soru önergesine 4 aydır cevap alamadığını söyleyen CHP Grup Sözcüsü Feridun Tümer’e Başkan Helvacıoğlu, “Tartışma açmak için mi bu kadar güzel giyindin? Bu kadar siyaset yapacağınıza suç duyurusunda bulunun. Hodri meydan.” diyerek cevap verdi.

CHP Grup Sözcüsü Feridun Tümer, geçtiğimiz Nisan ayındaki mecliste Erikli’deki kanalın sözleşmesini sormuş, “Erikli’deki kanalın kiralanması ciddi bir skandal ve suçtur. Erikli’deki kanalın bir firmaya 30 yıllığına verildiği söyleniyor. 30 yıl veriliyorsa meclis kararı lazım. DSİ ile sözleşme yapmışız. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gereğinde sözleşmede devredemezsin diyor. Ormana bir yazı yaşmışlar ve o imzada sözleşmeye aykırıdır. Evrakı görmedim ama kiralayabilirsin yazıyormuş. Kanunsuz ve orman da bu işe alet olmuş. İmzaladığı sözleşmeye rağmen orman kiralayabilirsin demiş. Belgeler ortada yok ama aldığımız duyuma göre Kent Hizmetleri’ne kiralamış. Kent Hizmetleri ise 30 yıllığına başka bir şirkete kiralamış. Mustafa Bey bu 30 yılı da bana telefonda söyledi. 10 yıl ödemesiz, 20 yılı da kira. Kendisi söyledi. Redderse çok da önemli değil.” sözlerini kullanarak konu hakkında cevap istemişti.


Nisan ayından bu yana her meclis sonunda konu ile ilgili hatırlatma yapan Tümer, bu meclis oturumu sonunda da aynı hatırlatmayı yaptı. Kasım ayı ilk oturumunu kapatan Helvacıoğlu‘na “Cevabı bekliyorum, herhalde 5-6 kere daha söyleyeceğim” sözleriyle sitem eden Tümer’e Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Hukuksal bir sorun oluştu. Çok zor değil, her şey ortada. Verileri ben hukuka verdim, sana neden vermeyeyim? O günün tarihi ile sözleşmeler hazır. Mecliste size teslim ederken söyleyeceklerim var. Endişelerinizi gidereceğim” diyerek cevap verdi.
İki arasındaki atışmalar, devam ederken CHP’li Tümer’in “Olmayan sözleşmeyi veremeyeceksiniz” çıkışına yanıt veren Helvacıoğlu, “Bu kadar siyaset yapacağınıza suç duyurusunda bulunun. Hodri meydan. Alnım açık. Belediyenin parasını ne yedirtirim, ne yerim. Aynaya bakarak çalışıyorum. Tartışma açmak için mi bu kadar güzel giyindin? Kavga çıkarmak, farkını göstermek için mi bekliyorsun? Siyasi şova gerek yok. Çürümüş belediyeyi teslim ettiniz bize.” diyerek salonu terk etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu