Turizm

TRAKYAKA’da imzalanan bir Keşan projesi daha! İbrice Limanı Turizm Potansiyelinin Artırılması hedefleniyor

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Keşan İlçesi İbrice Limanı Turizm Potansiyelinin Artırılması” projesinin imzaları atıldı.
TRAKYAKA adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği adına da Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz proje sözleşmesini imzaladı.

İbrice Limanı’nın turizm potansiyelinin artırılması amacıyla işbirliği projesi imzalandı.

Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Trakya Kalkınma Ajansı’nda (TRAKYAKA) İbrice Limanı Fizibilite Destek Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin tanıtımın ardından işbirliği projesinin sözleşmesini imzaladı.

Helvacıoğlu, bölgenin bilinçli ve katma değeri yüksek turizm ile kalkınmasının amaçlandığını belirtti.

Limanın turizm potansiyelinin artırılması hedefiyle fizibilite çalışması gerçekleştirileceğini aktaran Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak projemizi Keşan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ile birlikte yapıyoruz. 135 bin liralık destek için Trakya Kalkınma Ajansı’na ve Genel Sekreterimiz Mahmut Şahin‘e ve işbirliği yaptığımız kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

“Yıl Boyu Üretim ve İstihdam İle Okula Giden Mutlu Çocuklar” projesi de bugün imzalandı

Öte yandan, Keşan Belediyesince hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Yıl Boyu Üretim ve İstihdam İle Okula Giden Mutlu Çocuklar” isimli projenin uygulama sözleşmesi de bugün TRAKYAKA adına Genel Sekreter Mahmut Şahin ve Keşan Belediyesi adına da Başkan Mustafa Helvacıoğlu tarafından imzaladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu