BölgeHaberler

Trakya Organize Sanayi Bölgeleri istişare toplantısı Tekirdağ’da yapıldı

Tekirdağ’da, Trakya’da yer alan Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) sorunlarının müzakere edildiği “Trakya Organize Sanayi Bölgeleri” istişare toplantısı yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre; Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıya Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Soner Erkek, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bürokratları ve OSB’lerin yönetim kurulu başkanları katıldı.

Vali Aziz Yıldırım burada yaptığı konuşmada, OSB’lere dair bakanlık kararıyla çözülebilecek problemleri ele alarak, sorunların görüşülmesi için toplantı düzenlediklerini söyledi.

Soner Erkek de sanayicinin yanına gelerek sıkıntılarını, sorunlarını dinleyip not alıp sorunlara çözüm yolları bulup sanayicinin sıkıntılarını çözmeye çalışacaklarını ifade etti.

Meclis Başkanı Noyan‘ın sunumunun ardından sorunlar müzakere edildi. 

Toplantıya Keşan TSO’da katıldı

Konu ile ilgili olarak Keşan TSO’dan yapılan açıklamada; “Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, bölgemiz için önemli bir istihdam kaynağı, yatırım fırsatı ve üretim merkezi olacak Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’yle ilgili toplantımızı gerçekleştirdik. Trakya’nın tek gıda ihtisaslı OSB’si olacak projemiz için görüş alışverişinde bulunduk. Bölgemizde istihdamı arttırmak, yatırım fırsatları yaratmak ve üretimi geliştirmek için çalışıyoruz.” denildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu