Asayiş

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için yarın 81 ilde uygulama var

İçişleri Bakanlığı’nın “Kırmızı Çizgi” projesi, yarın itibariyle 81 ilde başlıyor. yaya şeritlerine çekilen kırmızı çizgilerle farkındalık oluşturmanın amaçlandığı proje için Keşan’da hazırlıklar tamamlandı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarından peş peşe yapılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” paylaşımları ardından, yarın 81 il valilikleri bir uygulama yapacak.


Uygulamanın amacı ise, kavşak giriş ve çıkışları ile yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere olan yayalara geçiş hakkını vermeye dikkat çekerek farkındalık oluşturmak olacak.Yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen uygulama kapsamında, belediye ekipleri geçtiğimiz günlerde yaya geçitlerindeki beyaz renkli şeritlerden bazılarını kırmızı renge boyamaya başlamıştı. Süren çalışmalar kapsamında ise bugün Keşan Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri yaya şeritlerinin çevresinde vatandaşların görüş alanında olan yerlerde afiş çalışmaları yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu