HaberlerKeşan

Keşan ekonomisine ve doğaya nefes aldıracak 100 binlerce fidan toprakla buluşacak

Edirne Valiliği, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve muhtarların iş birliğinde Keşan’ın yeşil alanları daha da büyüyecek.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun geçtiğimiz günlerde dile getirdiği ve beklediklerini söylediği; 100 bin zeytin fidanı, 100 bin badem fidanı ve 1 milyon adet lavanta fidesi Keşan’a ulaştı.

Keşan merkez ve köylerde ikamet eden vatandaşlara dağıtılacak olan 100 bin zeytin ağacı, 100 bin badem ağacı ve 1 milyon adet lavanta fidesi bölgeyi süsleyecek.

“Doğayı, çevreyi koruyan bir yapıyla görevimizin başındayız”

Konuyla ilgili bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 8 bin adet fidanı teslim aldıklarını belirterek, “Doğayı çevreyi koruyan bir yapıyla görevimizin başındayız. 100 bin zeytin ağacı, 100 bin badem ağacı ve 1 milyon adet lavanta fidesi Keşan ve köylerinde 1 ay içerisinde toprak ile buluşacak. Keşan ve köylerinde ekilecek olan bu fidanlar birkaç yıl sonra meyvelerini verecek. Hem ekonomiye destek hem de doğaya ve çevreye nefes aldıracağız.” dedi.

“Keşan’ı yeşil örtüyle kaplayacak hamleyi başlattık”

Fidanların temini noktasında Edirne Valiliği, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü ve muhtarları ile iş birliğinde çalışma başlattıklarını ifade eden Helvacıoğlu, şunları söyledi; “Fidanlarımız kamyon kamyon geliyor. Bugün 8 bin adet fidanımız ulaştı. 100 bin badem, 100 bin zeytin, 1 milyon adet lavanta fidesini düşünün, Keşan misler gibi kokacak. Bölgemizi ciddi bir şekilde yeşile doyuracağız. Böyle bir çalışma Türkiye’nin birçok yerinde, Keşan ölçeğinde yok denecek kadar azdır. Mütevazi olamayacağız. Bunun da farkında olalım. Büyük bir iş yapıyoruz. Belediye çalışanlarımız özveri ile ağaçları indiriyor. Keşan’ı yeşil örtüyle kaplayacak bir hamleyi başlattık.”

“Vatandaşımız 153’ü arayarak fidan istediğini bildirsin”

Fidanların temini konusunda da bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu; “Vatandaşımız 153’ü arayarak fidan istediğini bildirsin. Gereken notlar alınacak, adresler tespit edilecek ve vatandaşımıza bilgi verilecek. Daha sonra belirli sayıda fidan almak için Park ve Bahçeler Birimimiz vatandaşımızı davet ederek, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi arkasındaki tesislerimizden fidanlar temin edilebilecek.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu