Gündem

TOKİ’nin sosyal konut projesine ilk günden büyük ilgi

Vatandaşlar tarafından heyecanla beklenen sosyal konut projesi için başvurular bugün başladı. E-devlet üzerinden olduğu gibi, Ziraat Bankası Keşan Şubesi’nden de yapılabilen başvurular sebebiyle, sabahın ilk saatlerinde banka önünde kalabalık oluştu.  Başvuru formlarıyla birlikte 500 liralık başvuru bedelini yatırmak için banka şubelerine giden vatandaşların yarattığı yoğunluğun önüne geçmek için bugün kademeli olarak başvurular alındı.


Bugün T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar başvuru yaparken. 2,4,6,8 numaralar da sırasıyla yarından itibaren başvurabilecek. 19 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren ise herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar başvurularını iletebilecek.
Keşan’da ilk etapta 284 ve 2 etapla birlikte toplamda 500 konutun yapılacağı proje kapsamında başvurular ise Ekim ayı sonuna kadar alınabilecek.

Öte yandan Keşan’da yapılacak evlerin oda sayılarına ilişkin kesin bir bilgi verilmedi. 2+1 veya 3+1 evler için başvuru yapan vatandaşlar ise TOKİ’den gelecek olan açıklamayı bekleyecek. 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için başvurular 5 kategoride gerçekleştirilecek. Vatandaşların 500 TL olan başvuru bedelini de yatırmaları gerekiyor. Konut tipi (2+1 ve 3+1) ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak.

Türkiye genelinde yapılacak TOKİ sosyal konut projesi için başvurular e-Devlet’tin www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu adresinden 14 Eylül-28 Ekim 2022 tarihleri arasında, Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerinden 14 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri arasında alınacak.

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında ‘Hak Sahibi Belirleme’ kurası çekilecek. Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati TOKİ’nin web sayfasında duyurulacak.

Projeye yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde başvuru sahiplerine bilgi verilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu