Haberler

Tespit edilen hasta ile teması olanlar izole ediliyor

Uzunköprü Devlet Hastanesi tarafından koronavirüs şüphesi ile Edirne 1. Murat Devlet Hastanesine sevk edilen 80 yaşında bir hastanın korona virüs testinin pozitif çıktı.
Korona virüsten uzak kalmak için İstanbul’dan Uzunköprü’ye gelen hastanın temas grubunu; 14 günlük karantinaya almak için çalışmalar başlatıldı.

Uzunköprü’de tespit edilen coronavirüs vakasına dair bilgi alınan yetkililer, Uzunköprü’de vaka görüldüğünü doğruladı.
Hastanın, Pazartesi günü İstanbul’dan Uzunköprü’ye bağlı bir köye ailesine ait özel araçla geldiğini ifade eden yetkililer, vakanın kendi evinde izole bir şekilde bulunduğunu ve temas grubunun az olduğunu söyledi.

Koronavirüs semptomlarını gösterdiğinde Uzunköprü Devlet Hastanesi’ne gelen hastanın, izole bir şekilde Edirne 1. Murat Devlet Hastanesine sevk edildiği bilgisini veren yetkililer; hastanın temas grubunda bulunan yakın çevresinden ilçe merkezi 8, ilçeye bağlı bir köyden 3, Meriç’ten 2 ve sağlık personelinden 2 kişi olmak üzere toplam 15 kişinin izole edilip gözetim altına alındığı bilgisine ulaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı