Haberler

Temiz Keşan Derneği, ortak mücadele için “Acil Eylem Planı” hazırladı

Temiz Keşan Derneği, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte toplantı düzenleyip uygulanbilecek önelmler ile ilgili önerilerde bulundu. Önerilen acil eylem planları paketi hakkında bilgilendirmede bulunan Temiz Keşan Derneği Başkanı Ekin Öztürk şu ifadeleri kullandı.:

“Dünya uzun zamandır karşılaşmadığımız kadar zor bir süreçten geçiyor. Sadece ülkemiz değil, sadece içinde bulunduğumuz coğrafya değil, tüm dünyayı kökünden saran ve açıkçası hepimizi sarsacağı aşikar olan zor günleri yaşıyoruz.

Bu günlerin çok zor günler olduğunun lütfen farkında olalım. Yeryüzünde ki hiçbir millet ve hiçbir fert bu günlerde bir diğerinden daha farklı durumda değil.
Aslında dünyanın bu anlamda kendini sorgulamak zorunda olduğu da bir süreci bütün dünya insanlığı olarak test ediyoruz. Hepimiz aynı koşulları ve aynı zorlukları hep birlikte yaşıyoruz. Bu bir kader birliği aslında. Bu günler tüm insanlık için bir nevi sınav günleri.
Topluca bir sınav veriyoruz. Koronavirüs 19 salgını tüm hayatı bütün dünyada durdurdu. Bunun elbette ki ekonomik ve sosyolojik sonuçları olacak.
Görünen o ki bu süreç daha da devam edecek ve hayat daha da durur duruma gelecek. Okulların, iş yerlerinin, alışveriş merkezlerinin ve imalathanelerin önemli bir bölümü kapandı ve belki de hiç açık bir yer kalmayacak. İlerleyen günlerde bunun sonucunu yine hep birlikte yaşayacağız. Kapanmak zorunda çünkü herkes sağlığını düşünüyor. O nedenle bu günler hiç birimizin asla ve asla hafife almayacağı kadar ciddi hatta çok ama çok ciddi günlerdir. Türkiye geneli bir yana bizlerde yerelde ortak akılla çok ama çok düşünüp doğru kararları hızlı bir şekilde uygulamak zorundayız.
Geçmişteki her türlü anlayış farklılıklarını her türlü siyasi kutuplaşma ve hesapları herkesin ama herkesin geride bırakma günleri bu günler. Birlikte hareket etme, sırt sırta verme, dayanışma ruhunu ve yardımlaşma ruhunu en üstte tutma günleridir bu günler. Üzülerek söylemek isterim ki henüz zor günlerin ne yazık ki daha başındayız. O nedenle bu günler toplumsal dayanışmayı maksimum ölçüde geliştireceğimiz günlerdir.
Bilindiği gibi değerli hemşerilerimiz kıymetli vatandaşlarımız bu günleri ve bu krizi yönetmek merkezi idarenin yetki ve sorumluluğunda biliyoruz. Devlet ile ilgili birimleri bu günlerde her bir vatandaşımızın hayatını korumak, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda ortaya çıkacak bütün problemleri aşmakla görevli en yetkili otoritedir. Ama bu mücadele tek başına bir hükümetin, ilgili birimlerinin altından kalkabileceği bir mücadele değildir.
Her kamu otoritesi her belediye başkanlıkları ve özel kuruluşlar hatta sivil toplum kuruluşlarına kadar herkes ama herkes bu ortak mücadelenin bir parçası olmakla yükümlüdür. Tek tek her birimiz bu mücadelenin bir parçası olacağız, zorundayız.
Keşan’ın salgın sürecinin nasıl yönetileceği çok ama çok önemlidir. Biz bu mücadelede başta tüm kamu kurumları olmak üzere herkesle iş birliğini en üst seviye de tutmak ve bu mücadeleyi dayanışma ruhu içerisinde sürdürmek için ısrarcı olduk, olmaya da devam ediyoruz. Asla da vazgeçmeyeceğiz. Bu maksatla belediyemiz ile de sıkı bir iş birliği içerisinde olacağımızı buradan tüm kamuoyuna ve değerli hemşerilerimize söylemek isterim.

Temiz Keşan Derneği olarak, vatandaşlarımızın bu zor zamanların atlatılması aşamasında tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte siyaset üstü bir anlayışla tüm ekiplerimizle saha da aktif olarak çalışacağımızı ve elimizden geleni yapacağımızı buradan duyurmak isterim. Bilmeliyiz ki insanı yaşatırsak, Dünya yaşar. Geleceğinizin sizin çabanız ve azminiz de var olduğunu aklınızdan bir an olsun çıkarmayı. Bu zorlu sürecin bizlere vereceği dersleri de doğru anlayarak, hep birlikte üstesinden bir an önce gelmek ümidiyle?”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu