Genel

TEKKOOP ve KESKÜP’ün el emeği ürünlerini tanıtıp pazarlayacağı stantların açılışı gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi’nin destekleri ile kurulan TEKKOOP ve KESKÜP için Cumhuriyet Meydanı’nda hazırlanan stantların açılışı yapıldı.

Açılışa; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Genel Merkez İl Kadın Kolları Koordinatörü Füsun Kumbaracı, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Oda, Borsa, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Açılışta ilk olarak TEKKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Saz ile KESKÜP Yönetim Kurulu Başkanı Esra Kaykı konuştu ve Keşan Belediyesi ile Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başta olmak üzere, kendilerine destek olan tüm kamu sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti ve kadının emeği ile çalışkanlığını çok çalışarak herkese göstermeye devam edeceklerini bildirdi.

Açılışta konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın gelişimine öncülük edip dünya şehirleri ile yarışacak bir Keşan oluşturma vizyonuyla yola çıktıklarını aktardı ve “Bu vizyonu; bir hayal olmaktan çıkarıp gerçeğe dönüştürmek için de en büyük kaynağımız siz değerli kadınlarımız oldu. Bugün yine hep birlikte aynı ruh ve heyecan ile Keşan’ımızın birlikteliğini ve dayanışma gücünü gösteriyoruz. Ülkemiz ve Keşan’ımız için; üreten kadınlarımızın emeklerini kazanca dönüştürüyoruz. Bugün yine görüyoruz ki; sizlere destek verildiğinde neler yapabileceğinizi bizlere bir kez daha gösterdiniz. Kadın üreticilerimizden oluşan TEKKOOP (Trakya Emekçi Kadınlar Kooperatifi) ve KESKÜP (Keşan Sepetçi Kadınlar Üretim Kooperatifi) bizleri ve tüm Keşan’ı başarılarıyla gururlandırdı. Keşan Belediyesi olarak; kadın üreticilerimize verdiğimiz desteğin ne kadar doğru bir yatırım olduğunu da tüm Türkiye’ye gösterdik. Bu konuda hiç mütevazi olmayacağız. Çünkü ortada gerçek bir başarı hikayesi var. Verdiğimiz tüm kuruluş, pazarlama, yer, araç ve kurumsal altyapı destekleri, kadınlarımızın gayretleriyle birleşince, ortaya müthiş bir başarı hikayesi çıktı. Komşu il ve ilçe etkinliklerinde boy göstermelerini sağladığımız kadın üreticilerimizin ürünleri şimdilerde ise; 80 tane tarım kredi kooperatifi mağazasının raflarında yerini aldı.” dedi.

Türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda en iyi 35 kooperatiften birinin TEKKOOP’un seçildiğine vurgu yapan Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’dan yaktığımız bu meşale ile üreten kadınlarımız artık ulusal pazarlara mal satar hale geldi. Ben bu anlamda sizleri sadece ellerimle değil, tüm kalbimle ve ruhumla yürekten alkışlıyorum. Ulu Önderimizin de dediği gibi; <dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.> Bu fikir ışığında bizim de önceliğimiz; siz kıymetli kadınlarımızın üretmesi ve ekonomiye katılmasıdır. Bu anlamda; buradan yüksek bir ses ile tekrarlıyoruz. Bizim en büyük projemiz, bizim en büyük hayalimiz en büyük yatırımımız sizlersiniz. Çünkü bu işin mayasında alın teri, el emeği, göz nuru var. Bu gururu perçinleyecek önemli bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. TEKKOOP ve KESKÜP’ün el emeği ürünlerini tanıtıp pazarlayacağı, şuan içinde bulunduğumuz Cumhuriyet Meydanı’mızın yapım ihalesi de bugün Ankara’da yapılıyor. Tamamlandığı gibi de yeni Kent Meydanımız için çalışmalara başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu, üretimlerini kazanca dönüştürecek olan çalışkan kadınların hep yanında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Kadınlarımızın yanında olun, buraya gelin, bu emekleri görün ve destek verin. Üretim yapmak isteyen tüm kadınlarımıza da bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Siz yeter ki; üretmek istiyoruz deyin, biz her zaman yanınızda olacağız. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah yolumuzu açık, emeklerimizi muvaffak etsin… Kadın üreticilerimiz başta olmak üzere, tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyor, bol ve bereketli kazançlar temenni ediyorum.”

Açılışta BSM Eğlence Bandosu da yaptığı gösteriler ve çaldığı müziklerle izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu