Genel

TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Fatma AKSAL, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile bir araya geldi

TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Dr. Fatma AKSAL Edirne’de eğitim projelerine ilişkin istişarelerde bulunmak üzere , Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i TBMM’de ziyaret etti.

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Aksal, Edirne’ye dair yatırımların AK Parti hükümetleri süresince en yüksek seviyeye ulaştığına dikkat çekerek; “Muassır medeniyetler seviyesine ulaşmak ve 2023 hedeflerine güvenle yürümek için bu yolda en büyük yatırımımızı eğitime, çocuklarımıza ve gençlerimize yaptık. Geçmişte kalabalık sınıflarda yaşanan sorunları öğrenme zorluklarını çözmek amacıyla, ülkemizin dört bir yanında 351 bin yeni derslik inşa ederek, okullarımıza 729 bin yeni öğretmen atamasını gerçekleştirdik. Mevcut aktif görev yapan öğretmenlerimizin yüzde 75’i bizim dönemimizde atandı.” dedi.

Açıklamanın devamında Aksal, “Kütüphanesiz okul kalmayacak” projesi kapsamında iki ay gibi bir sürede 16 bin 361 yeni kütüphane inşa ettik.

Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Edirnemizde de son yıllarda yapılan projelerimizde odak noktamız daima gelecek nesillerimizin kendini geliştirebilecekleri, bilim, teknoloji, kültür sanat gibi alanlarda modern eğitim hizmeti verebilmek olmuştur.İlimizde en fazla yatırım iktidarımız süresince gerçekleştirilmiştir.

Esas aldığımız eğitim öğretim sistemini öncelikli hedefi, evlatlarımızın iyi birer insan olarak yetişmelerini sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu