HaberlerKeşanKültür/SanatTARİHTurizmYaşam

TBMM geçmiş dönem Başkanı Mustafa Şentop Keşan Kent Müzesi’ni gezdi

Mustafa Şentop: “Mustafa Helvacıoğlu’nu tebrik ediyorum”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) geçmiş dönem Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, 22 Mart 2024 Cuma günü Keşan Kent Müzesi’ni ziyaret etti.

Saat 16.00 sıralarında Kent Müzesine gelen Mustafa Şentop, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı tarafından karşılandı.

Şentop, ziyaretinde Helvacıoğlu ve Avcı’dan Kent Müzesi hakkında bilgi aldı.

Kent Müzesi’ni yapım çalışmalarının devam ettiği esnada da ziyaret ettiğini belirten Şentop, “Çok kıymetli ve tarihi değeri olan bir mekan. Buranın en güzel şekilde değerlendirilmesi de ancak müze ile olabilirdi. Keşan’a büyük bir hizmet. Çok güzel bir çalışma olmuş. İçerisinde çocukların, gençlerin bilmediği meslekler, aletler var. Keşan tarihi ile ilgili bilgi alabilecekleri bir imkan olmuş. Keşan’a yapılacak en büyük hizmetlerden birisi. Somut ve kültürel bir eser. Sayın Başkan Mustafa Helvacıoğlu’nu tebrik ediyorum. Güzel hizmetleri zaten vardı. Ama müze hizmeti Keşan için çok önemli. Keşan’ın tarihi açısından kıymetli bir eser.” dedi.

Helvacıoğlu ise ziyaretleri ve destekleri için Şentop’a teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Kent Müzesi önünde hatıra fotoğrafı çekinildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu