Gündem

Tam kapanma da olsa vatandaşın kuyruk çilesi bitmiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan pandemi sürecine yönelik yeni destek paketinde yer alan ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak olan 1100 TL nakdi yardım ödemeleri başladı. Başvurusu onaylanan vatandaşlar Keşan’daki PTT şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu17 günlük tam kapanma ve sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta pandemi sürecine yönelik yeni destek paketini açıklamış ve yeni yardımlar çerçevesinde ilk etapta 2 milyonu aşkın haneye 1100 TL sosyal yardım ödemeleri geçtiğimiz gün başlamıştı.
Başvurusu onaylanan bazı ihtiyaç sahiplerinin banka hesaplarına ödemeler otomatik olarak yapılırken, bazı vatandaşlara ise PTT personeli tarafından adreslerinde ödeme yapıldı. Başvurusu onaylanan ancak henüz hesabına yatmayan bazı vatandaşlar ise PTT şubeleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyrukta bekleyen vatandaşların bir kısmı sosyal mesafe kurallarına uyarken, bazı PTT şubeleri önünde ise bu kurala uyulmadığı gözlendi. 2 milyondan fazla aile yararlanacak

Devlet başvurularında banka hesabı bulunan veya PTT Kart kullanan toplamda yaklaşık 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1.100 TL tutarındaki destek ödemesi tamamlandı. Bakanlığa göre, Ramazan Bayramı’na kadar Vefa Sosyal Destek Grupları 820 bini aşkın ihtiyaç sahibi haneye destek ödemelerini konutlarına ulaştıracak. Böylece Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında toplamda 2 milyonun üzerinde haneye destek verilmiş olacak. Yardım programı hak sahipliği durumu ise e Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu