Gündem

Çiçekçiler, 8-9 Mayıs’ta tam kapanmadan Anneler Günü için muaf tutuldu

Türkiye’de iki haftalık tam kapanma süreci devam ederken Anneler Günü kutlanacak. Bu yıl 9 Mayıs Pazar gününe denk gelen Anneler Günü için çiçekçiler açık olacak. 8-9 Mayıs 2021 Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olabilecek çiçekçiler annelerini çiçekle mutlu etmek için gelecekleri ağırlayacak.

Tam kapanmanın başlamasıyla birlikte vatandaşlar tarafından en çok aranan konulardan biri, Anneler Günü nedeniyle çiçekçi dükkânlarının kısıtlamalardan muaf olup olmadığı oldu. Çiçekçiler, 8-9 Mayıs tarihleri arasında işbaşı yaparken konuyla ilgili Çiçekçi Murat Yıkılmaz konuştu ve bu seneki Anneler Günü uygulamasını anlattı.

Sözlerine Cahit Zarifoğlu’nun “Sabah kahvaltıda, çay kaşıklarının sesi birbirine karışıyorsa; bu “mutluluğun” sesidir. Ve anneniz karşınızda oturuyorsa, oturduğunuz yer tam olarak “cennettir”. Gülerek karşılayın, gülle karşılayın eşlerinizi. Çocukları sevin. Dünya ölümlü dünyadır.” dizeleriyle başlayan Çiçekçi Murat Yıkılmaz “Cennet annelerin ayakları altındadır” diyerek başladı.
Anneler Günü’nde açık olduklarını ve geçtiğimiz sene de sokağa çıkma kısıtlaması sırasında tecrübe kazandıklarını belirten Yıkılmaz, “Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde gel-al ve siparişlerle birlikte müşterilerimiz bizden alışverişlerini yapabilirler.” dedi.

Şimdiden başlayan anneler gününe özel çiçek alışverişlerinde karantina günleri dolayısıyla insanların kararan iç dünyasına rengarenk çiçeklerin ilaç gibi geldiğini ve daha fazla talep gördüğünü belirten Yıkılmaz, sözlerini “Birbirinden zengin ürünlerimiz mevcut. Güllerimiz, karanfillerimiz, papatyalarımız var; bunları buket olarak sunuyoruz. Aynı zamanda saksı çiçeklerimizden orkide, antoryum gibi ithal bitkilerimiz ile değişik çeşitlerde salon bitkilerimiz var.” diyerek sürdürürken, “Kimisi vazosuna aldığı bir buketle, kimisi de kalıcı olmasını isteyerek saksı çiçeklerini tercih ediyor.” şeklinde konuştu.

Son olarak koronavirüs ile geçen bir yılı aşkın sürenin artık, sonlanmasını diyerek sözlerini bitiren Çiçekçi Murat Yıkılmaz, tüm annelerin anneler gününü kutladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu