Haberler

Sultaniçe’de depremden zarar gören caminin minaresi Vali Canalp’in talimatıyla yıkıldı

Edirne’nin Enez ilçesine bağlı Sultaniçe köyünde bulunan ve 2014 yılındaki Ege Denizi Depremi’nde zarar gören köy camisinin minaresi kontrollü olarak yıkıldı.

Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremden zarar gören caminin minaresinde yapılan incelemeler sonucu yıkımına karar verildiğini belirtti.

Edirne Valisi Ekrem Canalp‘in talimatıyla yıkılan minarenin yerine yenisinin yapılacağını aktaran Göktaş“Valimizin talimatı ve katkılarıyla minarenin yıkımı kontrollü bir şekilde yapıldı. Yerine en kısa sürede yenisi yapılacak. Aynı zamanda daha önce sert bir rüzgarda yıkılan Gülçavuş köyünde bulunan caminin minaresi de yapılacak.” dedi.

Köy muhtarı Erhan Arı da minarenin yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

2014 Ege Denizi Depremi

24 Mayıs 2014 tarihinde Gökçeada Açıkları Ege Denizi’nde yerel saat ile 12.25’de büyüklüğü 6,5 olan çok şiddetli bir deprem meydana gelmiştir. Depremin odak derinliği 23 km civarında olup sığ odaklı bir depremdir. Deprem başta Çanakkale, Balıkesir, Edirne ve İstanbul olmak üzere tüm Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi?nde hissedilmiştir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu