Siyaset

SOL Parti’den tüm kesimlere birlik daveti: “20 yıl yeter, gönderelim”

SOL Parti Keşan İlçe Örgütü, Genel Seçimler öncesinde ortak muhalefet çağrısı yaptı. “Seçimlerde eğer muhalefet büyük hatalar yapmazsa iktidarın kazanması mümkün görünmüyor.” diyerek yapılan açıklamada, “Ortak akıl ve sorumluluk buluşmalarında inisiyatif almaya çağırıyoruz!” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“3 Kasım 2002, yirmi yıllık AKP karanlığının başladığı ilk gündü!

Ülkemiz bu yirmi yılın sonunda başta ekonomi olmak üzere, adalet sistemi ve toplumsal yapısı ve ahlaki değerleriyle bütün alanlarda büyük bir çöküşün içinde.

Bu felaket rejimine son vermek artık bir hayat memat meselesi haline gelmiştir.

Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyor, bunun için enerjimizi, aklımızı ve gücümüzü birleştirerek; hepimize umut olacak ve bütün zorlukları aşabilecek bir toplumsal seferberliği birlikte yaratmaya çağırıyoruz.

KAZANMAK İÇİN Harekete Geçelim!

AKP iktidarına karşı hiçbir yanılsamaya kapılmadan verdiğimiz 20 yıllık mücadelemizin onuruyla, bugün de rejimi yenme sorumluluğuyla mücadele ediyoruz.

Rejimin oylanacağı bir referandum niteliği kazanmış seçimlerde eğer muhalefet büyük hatalar yapmazsa iktidarın kazanması mümkün görünmüyor.

Her tür hile ve zorbalığa başvuracağı açık olsa da ülkenin muhalefet birikimlerinin ve ilerici toplumsal mücadele dinamiklerinin kötülükler imparatorluğuna son verecek bir güçte olduğu açıktır.

Bütün bu dinamiklerin aktif desteğini alacak bir ortak muhalefet anlayışıyla davranabilirsek bu rejime ikinci bir şans vermeden, ilk turda yenebiliriz.

Yeter ki herkes bu sorumluluk bilinciyle hareket etsin!

Bu rejimden kurtulmanın ve emekçi halklar için bir çıkış yolu yaratmanın en gerçekçi yöntemi anti-emperyalist, laik, kamucu ve toplumsal barışı hedefleyen bir mücadeleyi örgütlemektir.

Sağa yaslanmış politikalarla, din ve kimlik eksenli AKP dümen suyundaki açılımlarla ancak hızlı bir çöküşle sonuna ilerleyen iktidara yeni manevra alanları açabilir.

Bugün yapmamız gereken zenginlerin serveti artarken açlık ve yoksulluk içinde yaşayan milyonları birleştirmek için mücadele etmektir. Toplumu din ve mezhep temelinde bölmeye yönelik demagojilere karşı, emekçilerin en geniş birliğini, dayanışmasını ve örgütlü mücadelesini geliştirmektir.

Ancak bu şekilde özelleştirilen tüm kurumlarımızı geri alabilecek, tarikat ve cemaatlerin devlet içindeki kadrolaşmasına son verebilecek, topraklarımız üzerindeki emperyalist şirketlerin egemenliğini ortadan kaldırabilecek bir gücü yaratabilir, emekçilerin devrimci demokratik cumhuriyetini kurabiliriz.

ORTAK AKIL ve SORUMLULUKLA
KAZANMAK İÇİN SEN DE GÜÇ VER!

Gün şimdi ortak akıl ve sorumlulukla kazanacağımız o güne adım adım yürümenin günüdür!

Haziran 2023’e bugünden itibaren yaklaşık 30 hafta var!

Seçimlere kadar her gün, her an kazanmak için kenetleneceğiz, birlikte çalışacağız.

Oyunlarını bozacak, sansürlerini aşacak, baskılarını boşa düşürecek yolları birlikte bulacağız!

Atları çaldırmayacak, trafolara kedi sokmayacak, hileleri boşa çıkaracak seçim güvenliği ittifakını her mahallede, her sandıkta kuracağız!

Elbet en güzel hükmü sonunda biz vereceğiz!

Onlar KAYBEDECEK! Biz kazanacağız!

HAYDİ! Sen de güç ver, hep birlikte bu kötülük imparatorluğuna SON VERELİM!

Onları hak ettiği yere tarihin çöplüğüne GÖNDERELİM!

Ülkemizin tüm aydınlarını, ilericilerini, demokratlarını, emekçilerini, yurtseverlerini KAZANMA iradesi etrafında birleşmeye, ortak akıl ve sorumluluk buluşmalarında inisiyatif almaya çağırıyoruz!”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu