GenelHaberlerKeşanYaşam

Sokak hayvanlarını koruduğu için komşusu tarafından darp edildiğini öne süren Cebeci, davacı oldu

Sokakta yaşayan sahipsiz köpekleri korumak isterken komşusu A.S. tarafından darp edildiğini öne süren Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (KEHAYKO) Başkanı Sevinç Cebeci, konuyla ilgili olarak adli makamlara şikâyette bulunduğu belirtti.

16 Mart Salı günü akşamüstü sıralarında KEHAYKO Başkanı Cebeci ile komşusu A.S. arasında sokakta yaşayan sahipsiz köpekleri koruduğu gerekçesiyle tartışma yaşandı.

İddiaya göre; KEHAYKO Başkanı Cebeci, Aşağı Zaferi Mahallesi’ndeki evinin önünde aynı mahallede oturan A.S. ile sahipsiz köpekler nedeniyle tartışmaya başladı. Sahipsiz köpeklerin kendi köpeğine saldırdığını iddia eden A.S, Cebeci’yi darbetti.
Hastaneye giderek darp raporu alan Cebeci, komşusu hakkında polise şikayette bulundu.

“Bir kadının bir kadına şiddet uygulaması çok üzücü

KEHAYKO’nun Keşan Belediyesi ile sahipsiz hayvanların bakımı ve korunmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Cebeci, şiddetin her türlüsünü kınadıklarının altını çizerek şunları söyledi:
“Bir kadının bir kadına şiddet uygulaması çok üzücü. Bizler şiddetin her türlüsünü, her canlıya yapılan şiddeti kınıyoruz. Sokak hayvanlarına yapılan şiddeti önlemek için çıktığımda darp edildim. Emniyete gidip ifademi vererek davacı oldum. Konuyla ilgili hukuki süreç başladı. Adaletin yerini bulmasını temenni ediyorum. Bu son bulmalı ve biz hayvan severler artık darp edilmemeli. Bize destek olunmalı. Sokaklar onların yaşam alanı ve bizler bu yaşam alanına saygı duyuyoruz. Bizim saygı duyduğumuz kadar diğer insanların da saygı duymasını istiyoruz. Çünkü onların gidecek bir yerleri yok. Onların suyunu koyup, mamasını veriyoruz. Şu ana kadar bu sokakta hiçbir köpek bir insana saldırmadı. Eğer bir saldırı olursa da Keşan Belediyesi bu köpeği alarak, barınakta rehabilite ediyor. Bir köpek kendi alanını korumak için başka bir köpeğe saldırıyorsa ve bu köpek sahipliyse bu sahibinin sorumsuzluğu demektir. Bu yaşanan olay nedeniyle çok üzgünüm.” dedi.

“Bizim amacımız sokaktaki hayvanları korumak ama
biz sokaktaki hayvanları insanlardan korur hale geldik

Köpeklerin havlama sesini duyması üzerine dışarı çıktığı belirterek olayı anlatan Cebeci, şu ifadeleri kullandı;  “Evden çıktığımda köpeklerin darp edildiğini gördüm ve o sırada bende darp edildim. Ne olduğunu anlayamadan birden üzerime sardırıp boğazımı sıktı. Kollarımı tırmalayarak ellerimi ve parmaklarımı büktü. Özellikle bir kadın tarafından böyle bir şey yapılacağını hiç düşünmediğim için gafil avlandım. Hakaret ve tehditte bulundu. Kendimi zor kurtardım. Bu yaşıma kadar hiç böyle bir şey başıma gelmemişti. Bizim amacımız sokaktaki hayvanları korumak ama biz sokaktaki hayvanları insanlardan korur hale geldik. İnsanların bize sokak canlarına nasıl besleyip tedavi edebiliriz gibisinden destek olması gerekirken biz onları insanlardan korur hala gelmemiz çok üzücü bir olay. Adaletin yerini bulması istiyorum. Hiçbir insan hakarete uğrayıp darp edilmeyi hak etmiyor. Sokak canları için uğraşırken bu şekilde bir hareketle karşılaşmak beni gönülden yıktı. Bu konuda bütün dostlarımdan destek olup yanımda olmalarını istiyorum”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu