AsayişHaberler

Sokağa çıkma kısıtlamasında marketten çay çaldı, gelen geçenden zorla para istedi

Keşan’da sokağa çıkma kısıtlaması sırasında ihtiyaçlarını gidermek için markete gidenlerden zorla para isteyen şahıs çevredekiler tarafından şikayet edildi. Kovalamaca sonrası yalanan kişinin, çevresinde gezindiği marketten bir de çay çaldığı ortaya çıktı.

Olay 20 Aralık Pazar günü saat 16.15 sıralarında meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Yukarı Zaferiye Mahallesi Paşayiğit Caddesi’nde bulunan bir marketin çevresinde gezen İ.O., bu civarda bulunan vatandaşlardan zorla para istemeye başladı.
Sokağa çıkma kısıtlamasında ihtiyaçlarını giderken için dışarıya çıkanlara rahatsızlık veren şahsı çevredekiler, polise haber verdi.
İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, kendilerine belirtilen eşkale uyan bir kişinin kendilerinden kaçmaya başladığını fark etmeleri üzerine peşine düştü.
Bu sırada İ.O. elindeki bazı paketleri de yol kenarına attı. Bir süre devam eden kovalamaca sonrasında yakalanan şahsın kaçışı sırasında yol kenarına attığı paketlerin çay paketleri olduğu tespit edilirken, bu çayları daha önceden çevresinde gezindiği marketten çaldığı bilgisine ulaşıldı.

Üst aramasında bir adet meyve bıçağı yakalanarak muhafaza altına alınan İ.O. gözaltına alınırken, hakkında “İş Yerinden Ve Kurumdan Hırsızlık ” suçundan soruşturma başlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu