Haberler

Seyahat izin başvuruları sadece E-devlet ve Alo 199 hattı üzerinden yapılacak

Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalık kapsamında, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı koordinesinde çıkartılan genelgeler kapsamında, 30 büyükşehir ve Zonguldak iline seyahat kısıtlaması getirilmiş, bu illere giriş – çıkışlar belli kurallar çerçevesinde düzenlenmişti.

Daha önceden il ve ilçelerde kurulan seyahat izin kurullarınca elle yazılarak düzenlenen ve daha sonradan sisteme girişi yapılan izin belgeleri konusunda yapılan kontrollerde sahteleri ile karşılaşıldı.
Farklı şehir giriş ve çıkışlarında güvenlik görevlilerinin yaptığı denetim ve kontrollerde, sahte şekilde düzenlenmiş seyahat izin belgelerine rastlanılması üzerine, Covid-19 bulaşıcı hastalıkla yurt genelinde daha etkin mücadele edebilmek ve sahte evrak düzenlenmesinin önüne geçebilmek amacıyla yeni bir önlem alındı.
Bundan sonra vatandaşlar, seyahat izin başvurularını sadece E-devlet ve Alo 199 hattı üzerinden yapabilecek.

E-devlet ve Alo199 hattı üzerinden gerekli izni almakta sorun yaşayan vatandaşlar, en yakın kolluk kuvveti birimine giderek, bu sistemin kullanımı ve yaşanan aksaklıkların çözümü noktasında yardım alabilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu