Turizm

Saros turizmi için bir araya geldiler

Saros Körfezi’nde bulunan turizm işletmecileri, sorunlarını görüşmek için bir araya geldi. Turizmciler bölgedeki başlıca sorunları ve çözüm yollarını raporlayarak yetkili makamlara bildirecekler.

Saros bölgesinde yatırımları bulunan otel, beach ve restorant işletmeleri Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nda önceki gün bir araya geldi. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ve ESTAB yetkililerinin de katıldığı toplantıda, bölgenin turizmine yön veren firmalar bölgenin ana sorunlarını dile getirdi.
Önümüzdeki günlerde yapılacak Saros Turizm Çalıştayı öncesi hazırlık toplantısı yapan işletmeler, birçok sorun olduğunu fakat kurumlar arasında yetki karmaşası yaşandığına dikkat çektiler.

Saros bir bütün olacak

Toplantıya katılan işletmeler Saros Turizmciler Otelciler ve Yatırımcılar Derneği aktif olarak kullanılması için karar alındı. İşletme temsilcileri iletişim için derneği faal olarak kullanılmasının faydalı olacağına karar verdi. Saros işletmecilerinin daha güçlü ve birlikte olacağı vurgusu yapıldı.

Bodrum ile bir tutmak yanlış

Bölgedeki turizmi turizmciler haricinde herkesin konuştuğunu ve doğru yönlendirilmediğini belirten turizmciler, “Bölgemiz Bodrum ve Muğla ile bir tutulacak potansiyelde olduğu gibi düşünülerek yanlış politikalar ve düzenlemeler yapılmaktadır.” dedi.

Ortak projeler yapılacak

İşletmeler en büyük sorunun sezon kısa olması nedeniyle zorluk yaşadığını belirterek, “Sezonun uzatılması için projeler ile desteklenmesi gerekmektedir. Özel projelerle sezonun uzun tutarak bölgenin turizmini geliştirmek için çaba harcanılacaktır.” denildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu