GenelGündemSiyasetTarım

Saner Özdilek: “Fiyatlar maalesef hayal kırıklığı yaratmıştır”

Çiftçiye verilen desteklerin çok az olduğuna vurgu yapan CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, 2023 buğday ve arpa fiyatlarının çiftçilerde hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, açıklanan buğday ve arpa fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Trakya’nın tarım açısından önemine değinen ancak tarıma verilen değerin her geçen gün azaldığının altını çizen Özdilek;  “Çiftçiye verilen destekler “veriliyormuş” gibi gözüküyor ama verilen destekler çok az durumda. Örneğin biz çiftçimize mazottan ÖTV ve KDV almayacağız dedik. Şu an mazot fiyatı 22 lira civarında bizim iktidarımızda mazot fiyatı ÖTV ve KDV hariç 16 lira civarında olacaktı. Gübre masrafları çiftçimizin belini bükmekte bazı çiftçilerimiz ekim yaptıkları tarlalara gübre atmakta zorlanmaktadır. Hatta gübresiz ekim yapan çiftçilerimiz bulunmaktadır. Gübrenin eksik atılması verim kaybına yol açmakta, bu durum milli servete etken bir durum olmaktadır. Oysa biz gübre masrafını ortadan kaldırma politikası izlemekteyiz. Gübrede %50 devlet desteği sunduk. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak çiftçimizin her zaman yanında olacak ve çiftçimizin alın terini her zaman savunacağız.
2023 yılı buğday harmanı Edirne bölgemizde yaklaşıyor, çiftçimize bol bereketli sezonlar diliyoruz.
2023 buğday ve arpa fiyatları maalesef çiftçimizde hayal kırıklığı yaratmıştır. Bu fiyat çiftçimizin refahını ve alın terini karşılayacak bir fiyat kesinlikle değildir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçim öncesi 13 TL olarak açıkladığımız taban fiyatının çiftçimize verilmesini istiyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu