Haberler

Salih Arslan ile AK Parti’nin Keşan’da dünü ve bugünü üzerine 4

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Salih Arslan ile AK Parti?nin Keşan’daki kuruluş sürecinden başlayarak, partinin dünü ve bugünü üzerine gerçekleştirdiğimiz özel röportajın bu bölümünde Arslan; Keşan Belediyesi’nde kadrolaşma, parti tabanının beklentileri, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun tavrı ve tutumu ile yükselen AK Parti oylarını değerlendirdi.
Arslan şunları söyledi:
“Belediye Başkan Adayımız Mustafa Helvacıoğlu, partimizin adayı olmasına rağmen meclis üyeleri ile ilgili isimler üzerinde bilgi istememiştir.
Kendisi, <Biz bu işi sizden daha iyi biliyoruz> havası, edası içinde olmuştur, biz bunu gördük.”

“Keşan Belediyesi’nin AK Parti kadrolarına geçmesi gerekiyor.”

“AK Parti’nin derhal, hızlı bir şekilde kendi kadrolarına geçmesi lazım. Kendi kadrolarına geçmez ise ileride isterse Keşan’a en güzel hizmeti yapsın isterse hava alanı getirsin bir daha ki seçimde sonuç kötü olur. Neden?
Çünkü; kendi iktidarı döneminde, kendi partisinin belediye başkanı varken, oradaki personelin bir başka partiden olması, partimizin tabanının kanına dokunuyor. Tabi ki bu bir süreç işi ama en kısa sürede kendi tabanımızdan, kendi partililerimizi oraya koyması gerekiyor. Eğer koymaz ise  ileride hem kendi partisinden zarar görecek hem de karşı partiden zarar görecek.”

“Cumhuriyet Halk Partisi Keşan’ı kuşatmış”
“Bunu açık yüreklilikle söyleyeyim. CHP Keşan’ı kuşatmış durumda. İstediklerini alıyorlar istediklerini veriyorlar. İstedikleri gibi Keşan’ı yönetebiliyorlar. Ama buna dur diyebilecek tek bir kişi var; o da Sayın Başkan Mustafa Helvacıoğlu‘dur. Eğer tekrar bazı şeyleri gözden geçirirse, inşallah geçirir.. Bizim birbirimize karşı saygımız, sevgimiz sonsuz. Biz uyarılarımızı yapmak zorundayız. Bu partinin asıl sahibi bizleriz. O’nun da bu uyarılardan rahatsız olmadığını tahmin ediyorum. Belediye Başkanımız <Ben her şeyi ayarlıyorum.> gibilerde, ama öyle bir şey yok.”

“Keşan’da seçimi kazanmak bizim için bir sürpriz oldu.”
“İnsanlar bu rüzgara oy verdiler. Bizi de şaşırtmadı değil.. Keşan’da hangi aday gelirse gelsin oyumuzu yükselteceğimizi biliyorduk ama kazanacak derecede olabileceğini tahmin etmiyorduk. Bu da bizim için bir sürpriz oldu. İyi de oldu. Daha ileriye taşınması için AK Parti’nin gerektiğine inandılar.
AK Parti’den çok oyumuz başka partilere gitti ama CHP’den de çok oy geldi. Şimdi AK Parti’nin yanında gibi görünen kişilerin %50’si oy vermedi ama CHP’den tahmin edemeyeceğimiz kadar oy geldi AK Parti’ye…”

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu