Haberler

Hisarcıklıoğlu, “Keşan Ticaret Borsası, dünya standartlarında hizmet veriyor.”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 18 Aralık 2019 Çarşamba günü Keşan’da bir dizi ziyarette bulundu. İlk olarak Keşan Belediyesi’ni ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, daha sonra Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’na ardından da Keşan Ticaret Borsası’na geçti.
Rifat Hisarcıklıoğlu‘nu, Keşan TB Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri ile borsa üyeleri karşıladı. Burada konuşan Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Borsa’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Borsa olarak eğitime önem verdiklerini ifade eden Kaymaz, Keşan TB Canlı Hayvan Pazarı’nda yaptıkları 1 milyon 400 bin TL’lik yatırıma, 275 bin TL’lik yardım sağladıkları için Hisarcıklıoğlu‘na teşekkür etti.

Hisarcıklıoğlu: “Keşan Ticaret Borsamız dünya standartlarında, 5 yıldızlı hizmet veriyor”

Daha sonra konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İpsala’da gerçekleştirilecek UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Genel Kurulu’na katılmak üzere bölgeye geldiğini ve buna bağlı olarak Keşan’da da ziyaretler gerçekleştirdiğini ifade etti.
Hisarcıklıoğlu, “Geçen dönem görev yapan eski Başkanım Yusuf Yörük‘e de huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Başkanlığı bırakacağını duyduğumda O’nun için de üzülmüştüm. Ancak Necmi kardeşimden de çok memnunum ve bu da hayal kırıklığı olmadı. Necmi ve Yusuf kardeşime teşekkür ediyorum. Keşan Ticaret Borsamız, bölgeye yakışır şekilde 5 yıldızlı hizmet veriyor. Bugün dünyanın en gelişmiş borsaları ile aynı standartta hizmet veriyorlar.”
Hamzadere Barajı’nın bölge için önemine değinen Hisarcıklıoğlu son olarak şunları kaydetti;
“Hamzadere Barajı’nın ardından yaklaşık 350 bin dönümlük arazi artık sulanmaya başlayacak. Buranın verimliliği artacak ve dışa bağımlılıktan, ihraç eden noktaya gelinecek.
TOBB olarak, buraya 70 bin tonluk bir lisanslı depo yapıyoruz. Keşanlı hemşehrilerimize de hediyemiz olsun.” 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu