Haberler

Salih Arslan ile AK Parti’nin Keşan’da dünü ve bugünü üzerine -2-

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Salih Arslan, AK Parti?nin Keşan’daki kuruluş sürecini anlattı. Bir seri olarak yayınlayacağımız özel röportajımızda Arslan; AK Parti’yi, Edirne ve Keşan siyasetini, yeni kurulacak partileri, milletvekilliği seçimlerini, AK Partili Keşan Belediyesi’ni, Keşan’daki CHP?’i ve daha bir çok konuyu değerlendirdi.

Röportajımızın ikinci bölümünde Arslan, Edirne AK Parti İl Başkanlığı’na yapılan atamayı ve AK Parti’de, genel seçimler için olması muhtemel hareketliliğe değindi.
Milletvekilliği seçimleri için ileriki günlerde hareketlilik yaşanacağına değinen Arslan, “AK Parti’de kılıçlar erken çekildi” diyerek şu sözleri kaydetti: “Kulislerde, Mustafa Helvacıoğlu‘nun önmüzdeki yıllarda genel seçimlerde başka şekilde yönleneceği Milletvekilimiz Fatma Aksal‘ın da sağlam basmak için Ankara’da var gücüyle çalıştığı duyumlar arasında. Ama bir de AK Parti’de, bir önceki seçimlerde Edirne Belediye Başkan Adayı olan Koray Uymaz‘ın adı da var. Orada da böyle bir aktör var. Şimdiki mevcut AK Parti Edirne İl Başkanı olan Belgin İba‘nın eşi Nesim İba‘nın da milletvekili adayı olacağı ve böylece AK Partide kılıçların çekileceği konuşuluyor. Kesin bir bilgi olmamasına rağmen biz bunu duyuyoruz”.

Bu süreç içerinde ise pusuda yatanların da olduğunun altını çizen Salih Arslan, bu kişilerin de durumdan fayda sağlayacağını söyledi. “Bu arada birileri birbirini kırar ve dövüşürken, o kişiler de aradan çıkıp ‘biz de bir şeyler alabilir, aday olabilir, öne çıkabiliriz’ diyerek ortaya çıkacaklar” diyen Arslan, o kişilere de “Çalışmadan siyaset olmaz” diyerek, önemli olanın insanlara dokunmak ve içiçe olmak gerektiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu