Haberler

Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi ile Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi finalde

Keşan FM, kesanonline ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen ?Liseler Arası Münazara Turnuvası?nda 14 Aralık 2019 Cumartesi günü, Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Doğru Cevap Koleji münazara takımlarının fikir mücadelesi sonucunda Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 273 puan alarak finale yükselen ikinci takım oldu.
Eleme usulü gerçekleştirilen turnuvaya; Keşan Fen Lisesi, Batı Koleji, Doğru Cevap Koleji, Final Akademi Okulları, Keşan Anadolu Lisesi, Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, bir danışman öğretmenleri ve 3?er kişiden oluşan ekipleri ile katılıyor.

Öğrenciler her hafta farklı bir konuyu ele alıyor ve argümanlarının da desteği ile savundukları fikirler için mücadele ediyorlar. 14 Aralık 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen ve saat 14.00’te başlayan yarı final son maçında Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Doğru Cevap Koleji münazara takımları karşı karşıya geldi ve ?Türkiye şartlarında her öğrenci üniversite okumalıdır.? konusunu iki yönüyle tartıştı. Başa baş bir mücadele sergileyen takımlarımızdan Doğru Cevap Koleji jürinin değerlendirmesi sonucu 270 puan, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ise 273 puan aldı.
Turnuvanın ilk yarı final maçında geçen hafta Keşan Fen Lisesi ve Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi karşılaşmış, Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi, jürinin değerlendirmesi sonucu haftanın galibi ilan edilmişti.

Bu sonuçlara göre, Münazara Turnuvası’nın finale kalan takımları; Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi, 4 Ocak 2019 Cumartesi günü yayınlanacak son maçta turnuvanın galibini belirlemek üzere karşılaşacak.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Anıl Çakır?ın sunduğu Münazara Turnuvası?nın Jüri Heyeti?nde; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Harun Büker, Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İbrahim Onaran ile Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Onur Balcı görev alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu