Haberler

Salı Pazarı şu günlerde biraz kafa karıştırıyor!

Keşan’da, Aşağı Zaferiye Mahallesi Ahmet Gücüyener Caddesi üzerinde her hafta Salı günleri kurulan semt pazarı, yeni yıl ile birlikte, Keşan Belediyesi’nin yaptığı düzenleme çalışmaları sonunda kapalı alana geçti. 24’ü konfeksiyon geri kalanı da sebze-meyve olmak üzere yaklaşık 100 esnafın tezgah açtığı pazarda şu günlerde işler biraz karışık.
Kur’a çekimi sonucu yerleri belirlenen esnafın bir kısmı yerinden memnun değil. İş yapamama kaygısı ile bulundukları alandan dışarı çıkan ve bu hafta kapalı alanların dışında tezgah açan esnaf; şimdiki düzende vatandaşın çok fazla dolaşmadığını bununla birlikte sürekli müşterinin de kendisini bulamadığını söylüyor.
Yağmurdan ve soğuktan korunma sağlayan kapalı alanlar için Keşan Belediyesi’ne teşekkür eden esnaf, “Yaz koşullarında nasıl olacak, onu da o zaman göreceğiz” diyor.
Keşan’ın ilgi gören pazarlarından olan Salı Pazarı’ndan alış veriş yapan halk da, tanıdık esnaftan alış veriş yapmanın güvenli olduğunu dile getirerek, durumu; “Cadde üzerine kurulduğu zaman aradığımızı bulmak kolay oluyordu. Şimdi dağınık durumda. Ancak buna da alışırız.” şeklinde değerlendiriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu