Haberler

Salı pazarı, gece pazarı ve İzzet-i İkram, tüm ihtiyaçlara cevap verecek bu alanda kurulacak

Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde kurulan Salı Pazarı’nın belediye tarafından kiralanan TMO Ofislerine taşınması dolayısıyla ofis binalarında çalışmalar sürüyor. Devam eden çalışmaları, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve oda başkanları ile birlikte yerinde inceledi.

Halk pazarı olarak değerlendirilecek 6 adet eski depoyu, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, Keşan Sebze Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası İbrahim Aldanmaz ve yetkililer ile birlikte gezip bilgilendirmelerde bulunan Helvacıoğlu pazardaki çalışmaların sonuna gelindiğini söylerek şunları kaydetti: “TMO Ofis depolarının olduğu noktada boş alan vardı, yazışmalarda bulunduk, sayın vekilimin de devreye girmesi ile birlikte kiralama usulü ile tahsisi söz konusu oldu. İlk pazar İzzeti İkram Pazarı olarak başlıyoruz, yılbaşından sonra da buraya Salı Pazarı’nı getiriyoruz.”
Aynı zamanda pazarın gece pazarı olarak da faaliyet göstereceğini belirten Helvacıoğlu, “Bir ilki başararak gece pazarı yapacağız, tekstil pazarı da kurup gece 12’ye kadar açık tutup tüm bölgemize açacağız. Bu kış olmayacak ama bir dahaki kışa Keşan’ın kapalı pazaryerini de bitireceğiz, cumartesi pazarını da ihmal etmeyeceğiz” dedi.

Çalışmaları inceleyen Aksal ise, “Burası atıl duruyordu. Başkanım da bir öneriyle geldi. TMO Genel Müdürü ile konuşup burayı kiraladık. Tahmin ettiğimden daha güzel olmuş, hem semt pazarı hem de spor faaliyetleri için de kullanılacak burada hiç boş bir gün bulamayacağız” dedi.Aksal’ın ardından söz alarak pazar yeri ile ilgili görüşlerini belirten Keşan Sebze Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası İbrahim Aldanmaz ise Aksal’a teşekkür ederek sözlerine başladı ve “Başkanım, ben bu işte yeni değilim, sonucu görelim ve öyle konuşalım. Hayırlı olsun” dedi.İçeride kaç esnafın bulunacağına dair soruyu yanıtlayan Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman da “6 depomuz var, tezgah ebatlarına göre içeride yer alacak arkadaş sayımız değişir. Yaklaşık 100-120 arasında esnaf olacak, seviniyorum ama bu demek değildir ki Cumartesi Pazarımızı pasifize ediyoruz” dedi.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu