ÖZEL HABER

Resmi kurum ve bankaların önünde oluşan kuyrukların önüne geçilemiyor, sosyal mesafe kuralı hiçe sayılıyor!

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs ile ilgili tedbirler artarak devam ediyor. 
Keşan’da ise vatandaşlar sosyal mesafe olarak adlandırılan 1 metre kuralını hiçe saydılar. Polis ve belediye tarafından gün içinde defalarca tekrarlanmasına hatta birebir uyarılmalarına rağmen evlerinde oturmayan, sokaklara çıkan hatta aralarında paten kaymaya dahi çıkanların da olduğu insanlar, risk saçıyor.Çok sayıda vatandaş evden çıkmıyor, çıkmak zorunda olanlar ise sosyal mesafe kuralına dikkat ediyor.
Ancak uyarılara aldırış etmeyenlerin sayısı azımsanacak gibi değil. Keşan’da sıradan bir günmüş gibi dışarıya çıkan vatandaşlar, işlemleri yaptırmak için banklar ve resmi kurumlara akın ediyor. Resmi kurumlar da önlem amacıyla işlem yapmak için gelen vatandaşları içeriye yoğunluk oluşmaması adına tek tek alıyor. Bu nedenle bankalar önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Bu kuyruklar da zaman zaman çocuklar dahi bulunuyor.


Bu kuyruklarda da oluşan yakın temas da corona virüsün yayılma riskini artırıyor. Sıra halinde içeriye alınan vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uymayınca mecburen birbirlerine temas ediyor. Bir de kapılarda meydana gelen ‘sıra bende’ kavgası da cabası.


Polis de kalabalık alanlarda sık sık devriye gezerek vatandaşları mesafe konusunda uyarıyor. Fakat yapılan uyarılara rağmen vatandaşlar sıralarını kaybetmemek için banka önlerinde rekabete başlayınca yığılmaya neden oluyor.
Saatlerce bekleyen vatandaşlar da virüs yayılma ihtimalini en üst düzeye çıkarıp sonra da evlerine giriyor.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu