Haberler

Recep Pekcan, CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel teşkilatlarında kongre süreci yaklaşırken, İlçe Başkanlığı’na ilk aday Recep Pekcan oldu. İlçe lokalinde düzenlenen bir toplantıyla bugün CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Pekcan’ı çok sayıda partili dinledi.

Konuşmasında, kaybedilen yerel seçimlere dikkat çeken Pekcan, şunları kaydetti: “30 yıllık bir emaneti kaybettik, bu hepimize çok ağır geldi. Ama geçmiş süreci yargılayarak çok iyi değerlendirmemiz lazım. Ben bir Tıp mensubuyum, bizde ilk önce teşhisi koymak gerekir tedaviyi yapmak için, biz bunu partimizin içinde kendi kendimize yapacağız ki bundan sonra benzer hataları yapmayalım. Bunu yapabilmemiz için kavgayı gürültüyü bir kenara bırakmamız lazım. Çünkü dışarıda birbirimizi eleştirdiğimiz müddetçe, birbirimize verdiğimiz zarar, aynı zamanda partimize verdiğimiz zarar anlamına geliyor. Bunu bırakacağız. Durumu değerlendirip bundan sonra ileriye bakacağız”


Sloganlarını “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” olarak belirlediklerini dile getiren, Pekcan değişim ve kucaklaşma vurgusu yaptı, “Eskiden kastımız siyaset yapış tarzımız, eğer destek verirseniz bunu değiştirmek istiyoruz. Kucaklaşmak istiyoruz. Kendi içimizde bir aile olmayı başaramazsak eğer dışarıda başarı şansımız yok. Şu seçimlerde bile iki tane ayrı liste ile yarışıyoruz. Belki siyasetin doğası bu ama delege seçimleri bittiği gün, benim için renkler bitmiştir. Hangi listeden seçilirse seçilsin tüm arkadaşlarım partilidir. Tüm arkadaşlarım daha iyi yapma telaşı ile ortaya çıkmıştır. Beraber olamadık ama kaybolmuş hiçbir şey yok, ilçe kongresi bittikten sonra kısmet olur da ben İlçe Başkanı olursam delegelerimiz ve üyelerimiz ile beraber çok yapacağımız şeyler var. Bunu yaparken acımasızca hesaplaşmamak lazım. Yeniden kucaklaşmak lazım” dedi ve ekledi, “Birkaç şartım var benim. Koltuk amaçlı ve sadece kendisi için siyaset yapmak isteyenlerle çok fazla kucaklaşmak istemiyorum. İnsani nitelikleri tutmayan, yaşamında doğru düzgün bir çizgisi olmayan arkadaşlarla da kucaklaşmak istemiyorum.”

Hedeflerini bir sonraki seçimde kazanmak olarak belirlediklerini aktaran Recep Pekcan, gençlik ve kadın kollarını daha etkin kullanacaklarının altını çizdi. “Bundan sonrasında yapmamız gereken şey şu: Yüreğinizi ortaya koyarak, beklentisizce ve hiçbir makam hırsı olmadan kucaklaşmaya başlayan tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Kararlılıkla, özveriyle kendimizi düşünmeden, tüm partililerimizle bir olmak için. Kavgayı bırakarak, aynı ailelerin bireyleri olduğumuzu unutmadan sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanması için çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz, Ulu Önder Atatürk’ün yoludur. Tökezlesek de düşüp kalsak da, engellenmeye çalışılsak da bu yoldan dönmeyeceğiz. İlçe kongresinden sonra tüm Keşan halkıyla kucaklaşmak için yola devam edeceğiz. Emaneti, 30 yıl sonra kaybettiğimiz belediyeyi geri almak için, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Partimizin oyunu artırmak için elimizden geleni yapacağız; ama şartım önce birbirinizle kucaklaşmanız. Sloganımız ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’, biz buradan yürümeye devam edeceğiz.  Partimize yeni insanları katmaya çalışacağız, gençleştirmeye çalışacağız, kadınların sayısını artıracağız. Gençlik ve kadın kollarını daha aktif hale getireceğiz. Bize mahalledeki arkadaşlar lazım, mahalledeki teyzeler lazım, sokaktaki gençler lazım. Derdimizi anlatmamız lazım, bu da yeterli değil yapacağımız çok şey var. Oy verirken onu düşünün çünkü beni ve arkadaşlarımı seçeceksiniz sizden çok şey isteyeceğiz lütfen unutmayın.”İlgili Makaleler

Başa dön tuşu