EkonomiKeşanSektörelYaşam

Ramazan öncesi vatandaşa “Esnafı tercih edin” firmalara da “Ekonomiyi bahane etmeyin!” çağrısı

Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Vekili Mustafa Çakır, yaklaşan Ramazan ayında alışverişlerin mahalle esnafından yapılması konusunda çağrıda bulundu.

Firmalara, Ramazan ayında zam yapmamaları konusunda da çağrısını tekrarlayan Çakır, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Ramazan ayına sayılı günler kala, on bir ayın sultanı Ramazan ayının bereketini esnaflarımızla birlikte yaşamak için alışverişlerinizde esnaflarımızı tercih ediniz.
Toplumumuzun tüm kesimleri esnafımıza sahip çıkmalıdır.
Bakkal, manav, kuruyemiş, pazarcı esnaflarımız başta olmak üzere gıda sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımız hazırlıklarını tamamlayarak Ramazan’ın gelmesini bekliyorlar.

Ramazan; bolluk bereket demek. Yoksulluğun gözetildiği, birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı iftar sofraları için Ramazan alışverişlerine çıkarken; çarşıda manavımızı, pazarcımızı, mahallede bakkalımızı seçin.
Ramazan alışverişi için küçük esnafın tercih edilmesinin toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin huzur ve bütünlüğün de bir gereğidir.
Bu Ramazan ayı oda üyelerimize ve gıda sektöründe faaliyet gösteren meslektaşlarımıza can suyu olacaktır. Gelin, Ramazan ayının bereketini mahallemizin ışığı olan esnaflarımızla paylaşalım. Paylaşalım ki; mahallemizin ışığı sönmesin.
Buradan bazı firmalara sesleniyoruz! Ekonomiyi bahane edip, lütfen hiç değilse, bu Ramazan ayında zam yapmayın. Halkımız ve esnafımız rahat bir Ramazan ayı geçirsin.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan ayının ülkemize, şehrimize, esnaflarımıza ve tüm inananlara güzellikler mutluluk, sağlık bolluk ve huzur getirmesini diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu