Asayiş

Polis, muhtarlar ve esnaf ‘Huzur’ toplantısında bir araya geldi

Keşan’da polis, muhtarlar, esnaf ve vatandaşlar ‘Huzur’ toplantısında, ilçede yaşanan sorunları masaya yatırdı. Hırsızlıktan kadına şiddete, hayvan haklarından, dolandırıcılığa kadar çok sayıda konunun konuşulduğu toplantıda bilgilendirme yapıldı ve tutanaklar tutuldu.

Keşan’da İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında mahalle muhtarları, esnaflar ve vatandaşların katılımı ile ‘Huzur Toplantıları’ gerçekleştirildi. 13 ve 14 Eylül günleri arasında yapılan toplantılarda, katılımcılar Keşan’daki asayiş, güvenlik ve trafik konularında sorunları hakkında karşılaştıkları sorunları dile getirirken; polis de ilgili birimlere iletilmek üzere tutanaklar tutuldu.


Ayrıca ekipler, toplantıya katılanlara daha sonra katılmayanlara aktarılmak üzere; son günlerde tekrar artışa geçen telefon ve internet üzerinden savcı veya polis olarak kendini tanıtan dolandırıcılık faaliyetleri konusunda tedbirli olmaları konusunda uyarırken, KADES uygulaması tanıtımı yaparak kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak üzere broşür dağıttı.


Ayrıca Emniyet Teşkilatı’nda yeni kurulan bir birim olan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği’nin faaliyet alanları ve kapsamı hakkın yapılan bilgilendirmeler ile birlikte, yeni yürülüğe giren Hayvan Hakları Koruma Kanunu hakkında bilgiler paylaşıldı.
Bunun yanında, Keşan’da son zamanlarda daha da sık görülen evden ve otodan meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların duyarlı olmalarının, bunu önlemede araç ve gerekçelerin açık alanlarda bırakılmamasının gerekliliğine vurgu yapılan toplantıda, esnafların iş yerlerinden gerçekleşen hırsızlık olaylarına karşı kamera sistemi kurmaları ve araçlarını güvenli otoparklarda bırakmaları konusunda da bilgilendirme yapıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu