Haberler

Pekcan ve Sarıkeçe, Erikli’deki otopark konusunda Helvacıoğlu’ndan bilgilendirme istedi

CHP ve İYİ Parti Keşan İlçe Teşkilatı yöneticileri ile Keşan Belediye Meclisi’nin bazı üyeleri Erikli ve Yayla sahillerinde incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında vatandaşları dinleyerek bilgi alan heyet, Erikli’de, Keşan Belediyesi’ne ait çay bahçesinin bitişiğinde bulunan otopark alanı ile ilgili gelen şikayetlere istinaden açıklamalarda bulundu.

“Burayla ilgili herhangi bir açıklama ve ihale yok”

Açıklamada ilk olarak söz alan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, otoparkın ihalesiz olarak verildiğinin iddia edildiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Otoparkın birilerine kiraya verildiği iddia ediliyor. Ancak, kiraya verenleri ve otopark ücreti toplayanları ne yazık ki, göremedik. Otopark fişleri bizlerde mevcut. Burada yapılan kanunsuzluklardan bir tanesi de, budur. Keşan Belediye Başkanı’nın dikkatini buraya çekmek istiyorum. Burayla ilgili herhangi bir açıklama ve ihalenin olmadığını görmekteyiz. Ama birileri buraya gelip kafasına göre, helvacı fişi basıp gelip geçenden otopark ücreti alarak, değnekçilik yapması ne kadar mantıklıdır? Belediye başkanının bilgisi dahilinde kimsenin gelip de bu işleri yapacak bir durumu yok. Kendisinden gerekli bilgilendirmeyi bekliyoruz.

“Fişlerde maliye kaydı yok”

Sarıkeçe‘nin ardından konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ise otoparkta kesilen fişler üzerinde hiçbir bilgi olmadığına vurgu yaptı. Pekcan, “Otopark alanında, ücret alınıyor ve fiş kesiliyor. Ama burada herhangi bir kaydı ya da maliye kaydı yok. Burada yaşayan insanların şikayetleri bu konuda çok fazla. Alınan ücretlerin değiştiği görülüyor. Kiralama neye göre yapıldı ve ücreti nereye ödendiği konusunda bilgimiz yok. Keşan Belediye Başkanı tarafından bu konuda gerekli hassasiyet gösterilerek, açıklamada bulunmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu