Haberler

Pekcan, Helvacıoğlu’nun tavrını eleştirdi

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun tavrını eleştirdi. Helvacıoğlu’nun tarz ve tavırları konusunda sıkıntılı bir süreç geçirdiğini düşündüğünü belirten Pekcan, “İnsanları karşı karşıya getirerek, tartışma ortamı yaratarak herhangi bir yere varma şansınız yok” dedi.

Helvacıoğlu’nun köy garajı, esnaf odaları ve minibüsçülerle yaptığı toplantılardaki tavırlarından yola çıkarak eleştirilerde bulunan Pekcan şunları dile getirdi: “Kısaca minibüsçülerden örnekleyeyim. Yaşadık hep beraber. Bir anlaşmazlık var, ondan sonrasında çözüm yolu olarak metazori-kabul ettirme gibi bir durum var. Esnaf problem yaşıyor, belediyeye gidiyor, belediyede görüşülmüyor, ortalık karışıyor, ortada polisler var; acayip bir karmaşa yaşanıyor. Hemen akabinde başkan bir kamuoyu araştırması başlatıyor, minibüsçülerden memnun musunuz? Ne yapacağız şimdi minibüsçülerle halkı karşı karşıya mı getireceğiz?” dedi.

Helvacıoğlu’nun daha uzlaşmacı bir tavır sergilemesi gerektiğini söyleyen Pekcan, “Belediye’deki diğer partili meclis arkadaşlarından başlayarak, halka, esnafa sorunu çözmek adına uzlaşıcı, bir kavga yada tartışma ortamı yaratmayacak şekilde bir ortamla Keşan’da yaşamak istiyoruz, çünkü gidişat bizim çok hoşumuza gitmiyor, bir kaç şey var, her birinde bir karmaşa çıkıyor. Bunun büyümesi hiçbirimiz için olumlu olmaz ve bu şekilde sorunları çözmemiz mümkün değil” dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı