Haberler

Pazaryerinde denetimlere katılan Kocaman: “Cezai işlem uygulanmasından yanayım”

Korona virüs denetimleri konusunda cumartesi kurulan halk pazarında maske denetimleri yapıldı. Keşan Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte manifaturacılar çarşısını gezen Keşan Tuhafiyeci ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkan Hasan Kocaman, vatandaşın görevlilierin iyi niyetini gördükçe kurallara uymamaya özen gösterdiklerini belirterek, “Ben maske takmayanlara cezai işlem uygulanmasından yanayım” dedi.

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarına Keşan Tuhafiyeci ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkan Hasan Kocaman da katıldı. Ekipler ile birlikte bir taraftan yol üzerinde kurulan kaçak tezgahlar konusunda incelemeler yapan Kocaman oda üyesi esnafın maskelerini de kontrol etti.
Maske takmayan esnafa zabıta ekipleri ile birlikte sık sık uyarıda bulunan Hasan Kocaman, esnafa kurallara uyulmazsa pazaryerinin akibetini aldıkları önlemler ile belirleyeceklerini söyledi.

“İnsanlar maske takmamaya gayret ediyor”

Denetimler sırasında açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Hasan Kocaman, vaka sayılarının çoğalmasından dolayı, pazaryerinde yapılacak olan denetimlere bizzat kendisinin de katıldığını belirterek, “Denetimler sırasında vatandaş ve esnafları uyarma gereği duyduk; çünkü denetimlerin sıkıştırılmadığı sürece her geçen gün kuralların dışına çıkılıyor.
İnsanlar maske takmamaya gayret ediyorlar. Ben kendi adıma esnafımı uyarmaya çalışıyorum bundan sonra inşallah herkes kurallara uyacak; yoksa pazarlarımız kapanacak. dedi.

“Cezai işlem uygulansın: İnsanlar iyi niyetli davrandığımızı gördükçe kurallara uymamaya özen gösteriyor”

Öte yandan maske konusunda uyarıların yetersiz kaldığını ve iyi niyetin suistimal edildiğinin altını çizen Kocaman, “Cezalar da bundan sonra uygulanmaya başlayacak, herkes dikkatli olsun. Ben cezai işlem uygulanmasından yanayım artık; çünkü insanlar iyi niyetli davrandığımızı gördükçe kurallara uymuyorlar, uymamaya özen gösteriyorlar.” diyerek uyarıda bulundu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu