Reklam
Haberler

Pazar etkilenmiyor! Sokağa çıkma kısıtlaması yarın akşam 20:00’de başlayacak

Keşan Tuhafiyeci ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüse karşı mücadele için alınan yeni önlemler ile birlikte sokağa çıkma yasağı hakkında toplumda yanlış anlaşılmalar oluştuğunu belirtti. Cumartesi pazarının nasıl ve ne zaman kurulacağı hakkında açıklama yapan Kocaman, hala kurallara uymayanlar için cezai işlemler yapılacağını söyleyerek, “Bununla ilgili olarak, kimse bana daha sonra ‘bana ceza kesmişler’ diye gelmesin.” dedi.

Cumartesi pazarı aynı saatte, sokağa çıkma kısıtlaması akşam 20.00’de

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan hafta sonu sokağa çıkma yasağının halk tarafından yanlış algılanması sebebiyle konu hakkında açıklama yapma gereği duyduklarını belirten Hasan Kocaman, “Yarın sabah sokağa çıkma yasağı var gibi düşünüyor herkes” diyerek şu ifadeleri dile getirdi: “Sokağa çıkma yasağı cumartesi akşamı saat 20.00’de başlayacak ve Pazar 10.00’da bitecek. Pazar günü de yine 20.00’de başlayıp pazartesi 05.00’e kadar sürecek. Biz pazarın kurulduğu saatten itibaren vatandaşa hizmet vermeye akşam 20.00’ye kadar devam edeceğiz ancak; bu saatten önce yerlerimizi terk etmeliyiz ki, vatandaş da evine ulaşsın ve oradaki temizlik işleri ile ulaşacak olanlara kolaylık olsun”

“Kimse kendisine ceza kesildiği için gelmesin”

Korona virüsün yayılmasına karşı alınan kararları bir kez daha hatırlatan Kocaman, maskesiz hizmet vermemek ve tezgahlarda kolonya bulundurmanın zorunlu olduğunu bir kez daha belirterek, “Bu kurala uymayanlarla ilgili kolluk kuvvetleri ve zabıta ceza kesecektir. Bununla ilgili olarak, kimse bana daha sonra ‘bana ceza kesmişler’ diye gelmesin. Herkesi bir kez daha uyarıyorum, sonrasında pazarımız kapatmaya kadar giden yaptırımlarla karşılaşacaktır. Vaka sayıları yükseldikçe ilk önce bizden başlıyorlar” dedi.

Son olarak 65 yaş ve üzeri işletmecilerin de sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulduğunu belirten Kocaman, vergi mükelleflerinin yanlarında vergi lehvası veya bu işi yaptıklarını belirten belgeleri de yanlarında bulundurmalarını istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu