GündemKeşan

Parkomat alacakları yasal yollar ile tahsil edilecek

Keşan Kent Hizmetleri, ilçedeki parkomat noktalarında park eden ancak, ödemeyen araçların park ücretlerini yasal yollardan tahsil işlemini başlatmaya hazırlanıyor. Toplam 500 bin TL açığı olan şirket borçlu olanlardan ay sonuna kadar borcunu ödemelerini talep etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Keşan Kent Hizmetleri Şirketi Müdürü Serdar Derya, geçmişe dönük parkomat alacaklarında yasal yollar ile tahsil yoluna gidileceğini kaydetti.

Derya, 07 Ağustos 2020 tarihinden bu yana süren parkotmat uygulamasının 1000 araçlık otopark alanına sahip olduğunu belirterek, uygulamanın başladığı günden bu yana ödeme yapmayan vatandaşların bulunduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı: “Şirket olarak yaklaşık 500 bin TL alacağımız var. Bu rakam çok büyük. Borcu olan vatandaşlarımız ödemelerini sahadaki personelimize de yapabilir. Uygulamanın başladığı günden bu yana pandemi nedeniyle ödemelerin yapılması konusunda bir adım atmadık. Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemeleri için ay sonuna kadar borçlarını ödemelerini bekliyoruz.”

Parkomat uygulamasının trafiğe de olumlu katkı sağladığını ifade eden Derya, “Ana caddelerde oluşan yoğun araç trafiği sonucu meydana gelen otopark sorununun çözülmesine önemli ölçüde fayda sağladı. Uygulama ile birlikte hatalı parkların önüne geçmiş durumdayız. Ayrıca minibüs duraklarına yapılan araç parkları konusunda da olumlu gelişmeler oldu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu