HaberlerKeşan

Özcan, GÜNEKAB Başkanlığına seçildi

Güney Edirne Katı Atık Birliği (GÜNEKAB) yeni dönemin ilk Olağan Meclis Toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Toplantıda, Birlik Başkanlığına Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’a seçildi.

Keşan Belediye Meclisi toplantı salonunda saat 15:00’te, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya 27 Meclis üyesinden 25’i katıldı.

GÜNEKAB Başkanı seçiminin yapıldığı toplantıda, tek aday olan Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, yapılan oylamada GÜNEKAB Başkanı seçildi.

Birlik Meclisi 1. Başkanvekili Hüseyin Yavaş, 2. Başkanvekili de Yenimuhacir Belediye Başkanı Tamer Kıral’ın seçildiği toplantıda diğer seçimlerde de şu isimler görev aldı.

Birlik Katip üyeleri: Çiğdem Çeliktuğ Öztürk ve Mertcan Özkaya,

Birlik Encümeni: Tamer KıralAhmet KöprüVedat Koyuncu ve Özkan Günenç.

Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu: Rasim Ergeneİsmail BüyükvarlıkÇiğdem Çeliktuğ ÖztürkHüseyin SolakHüseyin Yavaş,

Birlik Denetim Komisyonu: İsmail AlışMustafa Naci Öztürk ve Olcay Aktaş.

GÜNEKAB’ın 2023 yılı kesin hesap cetvellerinin görüşüldüğü toplantıda, tahsilat oranı %81 olarak açıklandı ve kesin hesap cetvelleri oy birliği ile kabul edildi.

2023 yılı Birlik Denetim Komisyon üyeleri tarafından görüşülen rapor bilgi amaçlı meclise sunulurken, 2023 yılı birlik Faaliyet Raporu, 1. Başkanvekili Hüseyin Yavaş tarafından oylandı. Rapor, oy birliği ile kabul edildi.

Birlik Başkanı Özcan’ın, GÜNEKAB Personel Limited Şirketi’ni temsilen yetkili kılınmasının oy birliği ile kabul edildiği toplantıda; Birlik Başkanı, Meclis üyeleri ve Encümen üyelerine ödenecek huzur hakları da belirlenerek oy birliği ile kabul edildi.

GÜNEKAB’da çalışan memur ve işçilerin toplu sözleşme imzalama yetkisinin Birlik Başkanı’na verilmesinin oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi projesi için Mehmet Özcan’a yetki verilmesi maddesi görüşüldü.

436 bin Euro’luk proje devam edecek

Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi projesinin devam ettiğini belirterek, Keşan, İpsala ve Enez’de, GÜNEKAB’a tahsis edilen alanlarda merkezlerin oluşturulacağı 436 bin Euro hibeli proje ile ilgili olarak GÜNEKAB Müdür Vekili Serbay Aksu, üyelere bilgi verdi. Bilgilendirmenin ardından, Karadeniz Havzasında Sürdürülebilir Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları İçin Sınır Ötesi İşbirliği: Go2 Recycling Adlı ve BSB00027 Referans Numaralı Proje’nin uygulama sürecinde ihtiyaç duyulan tüm belgelerin imzalanması için Birlik Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’a oy birliği ile yetki verildi.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Özcan“Alınan kararların bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim. Verdiğiniz katlılar nedeniyle hepinize teşekkür ederim.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu