HaberlerKeşan

ESTAB’da başkanlık görevi Özcan’a verildi

Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB) Meclisi, mahalli idareler seçimlerinin ardından, ilk meclis toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te başlayan toplantıya, 23 üyenin 21’i katıldı.

En yaşlı üye Enver Yüksekdağ başkanlığında ve en genç üyeler Işıl Irmak Erel ile Emre Ergül’ün katip üyelikleri ile açılan toplantıda ilk olarak saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

2 yıl süreyle görev yapacak olan Birlik Başkanı seçimiyle devam eden toplantıda, ESTAB Başkanlığına Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan seçildi.

Seçimin ardından Birlik Başkanı olarak yerini alan Mehmet Özcan, Meclis üyelerine gösterdikleri teveccüh nedeniyle teşekkür ederek, ESTAB kuruluş süreci hakkında bilgi verdi.

Toplantı seçimlerle devam etti ve birlikte görev yapmak üzere şu isimler göreve getirildi.

ESTAB Meclisi 1. Başkanvekili: Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç,

ESTAB Meclisi 2. Başkanvekili Çiğdem Çeliktuğ Öztürk,

Birlik Katip üyeleri: Kemal Çelik ve Işıl Irmak Erel,

Birlik Encümeni: Sezgin GündoğduHakan İnciÇiğdem Çeliktuğ Öztürk ve Ayhan Gülmez,

Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu: Aladdin ÖztürkÖzkan Günenç ve Işıl Irmak Erel,

Birlik Denetim Komisyonu: Sezgin GündoğduÖzkan Günenç ve Çiğdem Çeliktuğ Öztürk.

2023 kesin hesap cetvelinin görüşüldüğü toplantıda, 2023 yılı net bütçe giderleri kesin hesap cetvelinde, net bütçe ödeneği toplamının 1 milyon 394 bin 506 TL, 2023 yılı bütçe gelirleri kesin hesap cetvelinde ise 2023 yılı tahsilatın 1 milyon 386 bin 201 TL olduğu bildirildi.

Kesin hesaplar oy birliği ile kabul edildi. Faaliyet Raporu’nun görüşülmesiyle devam eden toplantıda, Faaliyet Raporu, 1. Başkanvekili Özkan Günenç başkanlığında oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

2023 yılı Denetim Komisyonu Raporu hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Huzur haklarının görüşüldüğü toplantıda, birlik başkanına 3 bin 804,355 TL, Encümen üyelerine bin 521,742 TL, Meclis üyelerine bin 141,307 TL ödenmesine oy birliği ile karar verildi.

ESTAB’da görev yapan kamu görevlilerine sosyal denge tazminatı ödenmesi, ödenecek miktarın belirlenmesi için yetkili memur sendikası ile görüşme yapması ve sosyal denge tazminatı sözleşme metni imzalanması için birlik başkanına yetki verilmesinin oy birliği ile kabul edildiği toplantının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Özcan, alınan kararların bölge için hayırlı olmasını temenni ederek, “İnşallah birliğimizin faaliyet alanı genişler ve çok daha fazla işler yaparız. Verdiğiniz katkılardan dolayı hepinize teşekkür ederim. Alınan kararların hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

Bir sonraki Meclis toplantısının kasım ayında yapılması kararlaştırıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu