Asayiş

Okul bölgelerinde yol vermediler! Kameralara yakalanan 5 sürücüye ceza kesildi

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği  ekipleri ve Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Anafartalar Caddesi’nde yaya geçitlerinde yaya önceliği denetimi yaptı. Yayalara yol vermeyen sürücüler kamera ile kayıt altına alıp cezai işlem uygulandı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği  ekipleri, Anafartalar Caddesi’nin Anafartalar İlkokulu yakınlarında bulunan yaya geçitlerinde uygulama yaptı. Okul önündeki yaya geçidinin etrafında bulunan bir sivil trafik polisi, yaya geçidinden geçerken yayalara yol vermeyen sürücüleri, kamera ile kayıt altına alırken, araç plakasını da biraz ileride bekleyen resmi ekiplere bildirdi. Kamera ile kayıt altına alınan araçları durduran resmi ekipler, araçların sürücülerine, yayalara yol vermemesi nedeniyle cezai işlem uyguladı.

Sıklaştırılarak devam edecek

Kayıt altına alınarak resmi ekiplerce durdurulan 5 aracın her bir sürücüsüne, yaya geçidinde yayalara öncelik vermemeleri nedeniyle idari para cezası uygulandı. Denetimlerin ilerleyen günlerde de sıklaştırılarak devam edeceği bildirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu