Ekonomi

KOSGEB destekli kredi ile 49 kişiye istihdam sağlandı

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, KOSGEB “İstihdam Kredisi” ile ilgili bilgilendirmede bulundu. 31 Mart itibariyle sonlanan KOSGEB destek programında 49 kişiye istihdam sağlandığını ifade eden Tunç, “Bölgemizde önemli bir KOSGEB destekli hacim oluşturmuş olduk” dedi.

Tunç, KOSGEB tarafından, mikro ve küçük ölçekli işletmelere istihdam kredisi hakkında bilgilendirmede bulunarak, “KOSGEB başkanlığımızdan gelen daire başkanımızın da katılımlarıyla, 2 Ocak  – 31 Mart tarihleri arasında uygulanan bu kredi destek paketimizin bugün son günüydü. Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde KOSGEB Temsilciliği olarak bu kredi kapsamında ön lisans, lisans, mesleki eğitim ve mesleki teknik lise mezunu toplamda 49 kişiye istihdam olanağı sağlamış olduk. Bu kredimizi her sektördeki 49 tane firmamızı destekledik. Bunların içerisinde imalattan hizmet sektörüne, eğitimden inşaata, mühendislikten taşımacılığa kadar tüm sektörleri kapsayacak şekilde üyelerimize ve uygun kriterleri sağlayan tüm işletmelerimize bu istihdam desteğini sağladık.” dedi.

“Bölgemizde önemli bir KOSGEB destekli hacim oluşturmuş olduk”

49 kişinin her birine 100’er bin TL, toplamda ise 4.9 milyon TL kredi desteği sağlandığını bildiren Kadir Can Tunç, “Bölgemizde önemli bir KOSGEB destekli hacim oluşturmuş olduk. Bu kredi desteğimiz ilk 2 yıl ödemesiz, daha sonrasındaki 2 yılda da toplamda 6 ayrı taksitte geri ödenecek formülde işletmelerimiz için avantajlı bir destek programı olarak sağladık. Kredi desteğimiz bugün itibari ile son buluyor. Bu 49 kişiye sadece kredi olarak değil ilave olarak da, sosyal güvenlik kurumu ve İŞKUR destekleri ile işveren üzerindeki diğer resmi maliyetlerimizi de azaltmak için tüm çalışmaları yaparak işverenimize hem kredi hacmi sağladık hem de işveren maliyetlerindeki işçi maliyetlerini azaltarak önemli ölçüde destek olmuş olduk. Tamamlanan kredi desteğimizi muhtemelen Nisan veya Mayıs ayı içerisinde tekrardan açıklanıp bu kredi desteklerimizi olabildiğince yıl boyunca devam ettirip işletmelerimize kredi hacmi ve finansal destek, işçilerimize de finansal olanağı sağlayıp bölgesel anlamda bir hacim ve ekonomik genişlemeyi hedeflemekteyiz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu