BölgeÇevreHaberlerKeşan

O alana bir daha çöp atılmayacak! Keşan Belediyesi rehabilite çalışmalarına başladı

Keşan Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle 40 yıllık sorun nihayetine eriyor.
Proje İçin Yaklaşık 1 Milyon 500 Bin TL’lik Bütçe Ayrılacak…
Mücahit Erdoğan; “Yıllardır süre gelen vahşi çöp depolama uygulamasını sona erdiriyoruz.”

Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan yaptığı açıklamada, Erikli, Yayla ve Danişment mücavir alanlarımız arasında bulunan sahanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile rehabilite edileceğini kaydetti.

Her gün 50 ton çöp, düzenli depolama sahasına taşınacak

Keşan Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na hazırlanıp sunulan rehabilite projesi ile Erikli ve Danişment arasında bulunan Koruklu mevkiindeki yıllardır süre gelen çöp sorunu çözüme kavuşacak.
Her gün 50 ton çöp Keşan’da bulunan düzenli depolama sahasına taşınacak.

Alanda mikrop ve sineğe karşı ilaçlama çalışması yapıldı

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, bu alandaki kötü görüntünün bundan sonraki yıllarda olmayacağını dile getirerek şunları kaydetti;
“Söz konusu alanda Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüz ile koordineli çalışarak, gereken önlemleri alıyoruz. Erikli, Yayla ve Danişment arasında bulunan alanda, mikrop ve sineğe karşı ilaçlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Keşan Belediyesi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza sunduğumuz proje kapsamında, söz konusu alanın rehabilitasyonunu gerçekleştireceğiz.”

Aktarma istasyonu kurulacak

Açıklamasının devamında, söz konusu alana GÜNEKAB işbirliğiyle bir aktarma istasyonu kurulacağını da dile getiren Mücahit Erdoğan;
“Aktarma istasyonunun kurulmasıyla çöpler Paşayiğit Mahallemizde bulunan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesislerine taşınacak. O alana bir daha çöp atılmayacak. Erikli, Yayla ve Danişment sahilinden günde 12 kamyon evsel atık topluyoruz. Önümüzdeki yazdan itibaren mevcut alana çöp dökülmeyecek.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu