Haberler

Müzikli işkence sokağa çıkma kısıtlamasında da devam ediyor

Keşan’ın en işlek caddelerinden biri olan Hastane Caddesi’nde ses kirliliği sokağa çıkma kısıtlamasında dahi bitmiyor. Şehir magandalarının neredeyse her gece devam ettikleri kural tanımazlık vatandaşlarda infiale yol açıyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmaya girdiği 21.00 itibariyle vatandaşlar sokaklardan çekilirken, yerlerini motosikletli magandalar alıyor. Ara sokaklardan çıkarak kimsenin olmadığı Hastane Caddesi’ne gelen sürücüler gece 03.00’e kadar adeta müzikli işkence yapıyor. Bize ulaşarak durumu bildiren Hastane Caddesi sakinleri “Burası cadde mi yarış pisti mi belli değil, evinde hastası olan var yaşlısı olan var. Ama onların zerre saygısı yok. Saat 21.00’de kanuna uyup vatandaşlar evlerine çekilirken, bunlar bir şekilde ortaya çıkıp bangır bangır müzik açıyorlar. Polis denetim yapıyor, ama bunlar bir şekilde geliyorlar. Sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde araçlarla yüksel sesli müzik dinletmek ve böyle seslerle rahatsızlık yaratmak; evindeki vatandaşlara da siz dışarı çıkmayın demek doğru mu?” derken, durumun diğer vatandaşlar arasında infiale yok açtığını dile getirdi.

Koronavirüs öncesinde de devam eden bu durumun, pandemi yasakları sırasında da sürmesine anlam veremediklerini belirten vatandaşlar özellikle 21.00 ve 03.00 arasında devam bu duruma acilen çözüm istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu