Haberler

Müftülük, Kuran tilaveti ve sohbet yayınlarıyla sosyal medyadan vatandaşa ulaşıyor

Keşan ilçe Müftülüğü Korona virüs salgın hastalığı dolayısıyla bu yıl Ramazan ayında camilerde ibadet edilemediği için irşad hizmetlerini sosyal medya aracılığı ile yapmaya başladı.

Keşan Müftüsü Mehmet YİĞİT, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi :
“Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda bu yıl Ramazan ayında ülkemiz genelindeki tüm il ve ilçe Müftülükleri Din hizmetlerini sosyal medya aracılığı ile sunuyor.Bizler de Keşan İlçe Müftülüğü olarak açtığımız Facebook sayfasından hergün sabah.11.00 de Mukabele ve sohbet programını Edirne Selimiye Camiinden canlı olarak il Müftülüğü ile ortak yayınlıyoruz.
Ayrıca hergün saat.15.00 te Keşan Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan ve önceki yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığınca Yüz yüze vaaz kursuna katılan imam-hatip ve müezzinlerimizin sunduğu Kur ‘an tilaveti ve sohbetlerini canlı olarak ilçe müftülüğü facebook hesabından yayınlanıyoruz.

Cuma sohbetleri ilçe Müftüsü tarafından Keşan FM Radyosunda her cuma günü saat 13.30 da canlı yayınlanıyor.
İlçe vaizi İsmail Hergül tarafından her akşam iftar öncesi Keşan FM radyosundan sohbetler yapılmakta.Ayrıca bir program dahilinde kaymakamlık vefa destek grubunda din görevlilerimiz vatandaşlarımızın evlerine giderek gerek maaşları ve gerek erzak temini için sahada faliyetlerini sürdürmekte.Diyanet İşleri başkanlığımız ise yeni kurduğu Dijital Yayınlar daire başkanlığı ile tüm sosyal medya kanallarını kullanarak ülke genelinde ve dünya genelinde yayınlar yapmaktadır.

Diyanet TV, Diyanet Radyo, Diyanet Kur’an Radyo(Sadece Kur’an) ve
Diyanet Risalet Radyo(Sadece Hadis ve sünnet) kanalları ile sosyal medya aracılığı ile vatandaşlarımıza çeşitli konularda din hizmeti sunmaktadır.
Kur’an Kursu öğreticilerimiz uzaktan eğitimle öğrencileriyle irtibatı devam ettirmekte,hafızlığa çalışan öğrencilerimiz Whatsapp hesaplarından sosyal medya aracılığı ile derslerini hocalarına dinletmektedir.

Sayılı günlerden ibaret olan mübarek Ramazan ayının ortasına geldik.Bayrama 15 gün kaldı.Rahmet,bereket,paylaşma,yardımlaşma ve günahlardan arınma ayı olan bu güzel ay aramızdan ayrılmak üzere.
Bu nedenle fitre ve zekatlarımızı verme zamanı gelmiştir.Vatandaşlarımıza bu konuda bizler aracılık edip,gelen fitre ve zekat yardımlarını muhtaçlara ve öğrencilere dağıtıyoruz.Dileyen yardımlarını Müftülüğümüze de getirip verebiliyor.

Dileyen Keşan ilçe ilce müftülüğümüzün sayfasında yayınladığımız imsakiye altındaki banka hesaplarına da yardımlarını yatırabiliyor.Bu mübarek gün ve gecelerde oruçlarımızı tutup,ibadetlerimizi evlerimizde hakkıyla yaparak bol dua edelim ki bir an önce bu salgın hastalıktan kurtularak yeniden camilerimize kavuşalım.Tüm kardeşlerimizin Ramazan ayını tebrik ediyorum .Bu salgın hastalıktan vefat eden kardeşlerimize Allahtan rahmet,tedavi olan kardeşlerimize de acil şifalar,bütün sağlık çalışanlarımıza görevlerinde üstün başarılar diliyorum” dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu