Haberler

Maske satışları 8 Mayıs’ta İstanbul ve ardından büyük şehirlerde başlayacak

Ticaret Bakanlığı parayla satış yasağı kaldırılmasının ardından, satışa çıkarılacak maskelerin fiyatını duyurdu. Buna göre tanesi KDV dahil en fazla 1 liraya satılacak.

Adedi en fazla 1 TL olarak satışa çıkacak olan maskelerin satışının 8 Mayıs’ta salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da başlayacağınını belirten Ticaret Bakanlığı tarafından bilgilendirme metni şu şekilde:

  • Marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.
  • Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.
  • Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar ?fahiş fiyat? olarak değerlendirilecektir.
  • 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul?da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.
  • Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50?li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10?lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı