Reklam
Haberler

Maske satışları 8 Mayıs’ta İstanbul ve ardından büyük şehirlerde başlayacak

Ticaret Bakanlığı parayla satış yasağı kaldırılmasının ardından, satışa çıkarılacak maskelerin fiyatını duyurdu. Buna göre tanesi KDV dahil en fazla 1 liraya satılacak.

Adedi en fazla 1 TL olarak satışa çıkacak olan maskelerin satışının 8 Mayıs’ta salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da başlayacağınını belirten Ticaret Bakanlığı tarafından bilgilendirme metni şu şekilde:

  • Marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.
  • Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.
  • Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar ?fahiş fiyat? olarak değerlendirilecektir.
  • 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul?da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.
  • Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50?li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10?lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu