Haberler

MUÇEV’in kiracılarından “yanlış algı” açıklaması

MUÇEV’in kiracısı olarak Erikli’de kiralamaya çıkarılan sahilin işletmesini alan yatırımcı Hüseyin Aydın işletme hakkında yapılan yorumlara açıklama getirdi. Sahil etrafındaki çitlerin neden çekildiğini anlatan Aydın, haklarında yanlış algılar oluştuğunu belirterek, “Girmek istenilen alanları herkes istediği gibi kullanabilir” dedi.

Erikli Sahili’nde MUÇEV tarafından yapılan yer kiralamaları sonrasında sular durulmadı, özellikle sosyal medyada sahillere çit çekilmesi ve girişlerin tek bir yerden yapılarak plajları ücretsiz kullanabilecek halkın alınmadığı yönünde bir çok paylaşım yapıldı.
Konunun günden güne büyümesinin ardından, bölgede sahil işletmesini kiralayan işletmeci Hüseyin Aydın ‘Hakkımızda yanlış algılar var, bunları düzeltmek için açıklama yapmak istiyorum” diyerek basına konuştu.

Kendisini ve kiralama sürecini “İstanbul’da mütehaitlik yapan iş adamlarıyız. Hemen hemen her sezon Erikli’ye tatile geliriz. Bildiğimiz çok da sevdiğimiz bir yer. Bu sezon Erikli’ye geldiğimizde böyle bir kiralamanın olduğunu bir emlakçı arkadaşımızdan öğrendik. Yatırıma karar verdik. MUÇEV’in kiralama yaptığını öğrendik. Gidip Ankara’dan sözleşmemizi imzalayıp bedelini ödeyip  gelip böyle bir yatırımda bulunduk.” şeklinde anlatan Aydın, “Bizi MUÇEV ya da herhangi biri getirip buraya monte etmedi. Bu algıları aşmak için ben bunu anlatıyorum” dedi.

Kamuoyunda çokça konuşulan ve eleştirilen sahil etrafına çit çekilmesinin sebebini anlatan Aydın, “Hıfzıssıhha kararları gereği sahillere girişler tek noktadan yapılıyor ve bu noktada ateş ölçer ile dezenfektan olması zorunlu olduğu konusunda genelge geldi. Biz de pandemiden dolayı sahilin etrafına çit çevirdik, ancak bizim sahilimizde bir değil 3 giriş var. Kimseyi almadığımız doğru değil.” derken, yine içeri vatandaşların alınmadığı ve belli oranda vatandaşın alınması kuralının çiğnendiğine de “MUÇEV ile sözleşmemizde, alanın %30’u halkın plajı kullanmaya yetkisi olduğuna dair madde var. Biz bunun da üzerine çıktık, kendi alanımızda %50’lere kadar da çıkıyor bu oran.” şeklinde cevap vererek; insanların gelmesinin, içeride yapılacak tüketime dönüşmesi sebebiyle avantajlarına olacağını belirtti.

Öte yandan vatandaşların istediği gibi içeri girmekte özgür olduğunu kaydeden işletmeci Hüseyin Aydın, “Sonuçta bir yatırım yaptık buraya, bir alan açtık. Buradaki otların ve cam atıklarının temizliğini yaparak güzelleştirdik. Bu alanların da kullanılması durumunda bir ücretleri var, bunları da çok fahiş fiyatlarda vermiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bölge halkından kendileri üzerinde oluşan yanlış algıların olumlu yönde değişmesini bekleyen Aydın, bölgede yerli halk ile çalıştığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Bütün personel Keşan’ın gençleridir. Biz burada bir istihdam sağladık. Orada kimseyle kavga da etmedik, alanımıza ufak tefek eklentiler de yaptık bu insanlar da Erikli’nin esnafı ve bizimle beraber hareket ediyorlar. Gayriresmi olarak yaptığımız bir şey yok, kimseye kötü davranmıyoruz bu tarz algıları kırmak için herkesi işletmemize bekliyorum. Bütün alanları herkes istediği gibi kullanabilir. İnsanların ön yargısı anlamında çok mağdurum. Çok fazla şikayet aldık. Burası da benim vatanım. Erikli halkının bir kardeşi olmak istiyorum.”


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu